به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده تصویب منطقه آزاد قصرشیرین در گام نهایی قرار دارد و تا اوایل اسفندماه در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رای گذاشته می‌شود و امیدواریم آرزوی چندین ساله مرزنشینان تحقق یابد. استاندار کرمانشاه با اشاره اقدامات […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده تصویب منطقه آزاد قصرشیرین در گام نهایی قرار دارد و تا اوایل اسفندماه در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رای گذاشته می‌شود و امیدواریم آرزوی چندین ساله مرزنشینان تحقق یابد.

استاندار کرمانشاه با اشاره اقدامات انجام شده از دیدگاه مثبت اعضای کمیسیون زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تصویب منطقه آزاد قصرشیرین خبر داد و بیان کرد: رای‌گیری نهایی برای تصویب مناطق آزاد تجاری در پایان بهمن یا اوایل اسفندماه در صحن مجمع تشخیص برگزار می‌شود.

وی افزود: در جلسه کمیسیون اصلی و زیربنایی مجمع تشخیص مصلحت نظام که طرح تصویب مناطق آزاد تجاری در دستور کار قرار داد، یک گزارش بسیار خوب از ظرفیت‌ها و اثرگذاری‌های منطقه آزاد قصرشیرین در توسعه استان کرمانشاه و غرب کشور ارائه کردیم و مزیت‌ها و زیرساخت‌های برتر آن نسبت به سایر مناطق را تشریح کردیم.

بازوند گفت: تکمیل خط ریلی کرمانشاه به قصرشیرین در سه یا چهار سال آینده سپس اتصال آن به راه آهن عراق و بندر لاذقیه سوریه از جمله این مزیت‌های منحصربه‌ فرد قصرشیرین نسبت به سایر مناطق است و همچنین فاصله مناسب قصرشیرین با مرکز ایران و عراق و ارتباط هم‌زمان و نزدیک با منطقه اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق این مرز را متفاوت کرده است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: امیدواریم که منطقه آزاد قصرشیرین در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به تایید نهایی برسد.

بازوند افزود: هر احتمالی وجود دارد اما به اعتقاد من تنها دو منطقه آزاد تجاری در جلسه نهایی مجمع تشخیص مصلحت به تصویب اعضا خواهد رسید و بسیار امیدوارم قصرشیرین یکی از آنها باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
به زودی یادمان ۱۷ شهید خلبان نیروی هوایی استان کرمانشاهافتتاح می شود

انتهای پیام/۸۳۱/ح