محمودرضا مرادی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شایعاتی مبنی بر ایجاد ایمنی جمعی نسبت به ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی نمونه ۲ هزار نفری از اقشار مختلف جامعه، تا پایان آذر ماه سال جاری ۲۵ درصد مردم به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. […]

محمودرضا مرادی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شایعاتی مبنی بر ایجاد ایمنی جمعی نسبت به ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی نمونه ۲ هزار نفری از اقشار مختلف جامعه، تا پایان آذر ماه سال جاری ۲۵ درصد مردم به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

وی افزود: در شرایط فعلی حداکثر ۳۰ الی ۳۵ درصد جامعه تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، لذا حدود ۶۵ الی ۷۰ درصد جامعه نسبت به این ویروس آسیب پذیر و مستعد ابتلاء به آن هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: استفاده از ماسک، شستن مکرر دست‌ها و پرهیز از شرکت در تجمعات و مراسمات عروسی و عزا باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: تعداد مراسمات شادی و سوگواری باید کاهش یافته و در صورت برپایی آن به صورت محدود و در مکان‌های غیر مسقف برگزار شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک کشته حاصل آوار ساختمان متروکه