به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی اکبر جاویدان بعد از ظهر امروز اظهار کرد: پس از اعلام شکایت ۲ نفر مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت. وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی مشخص شد، مبالغ مختلفی به حساب افراد شاکی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی اکبر جاویدان بعد از ظهر امروز اظهار کرد: پس از اعلام شکایت ۲ نفر مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن‌ها، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کرمانشاه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات ابتدایی مشخص شد، مبالغ مختلفی به حساب افراد شاکی واریز و سپس برداشت شده است، افزود: تحقیقات تکمیلی نشان داده که این ۲ نفر پس از افتتاح حساب در یکی از بانک‌های شهر کرمانشاه به علت ناقص بودن مدارک، موفق به دریافت عابر بانک خود نشده و کارت آن‌ها در همان شعبه باقی مانده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: پس از به دست آمدن این سرنخ، مأموران در تحقیقات تخصصی خود به یکی از کارکنان خدماتی بانک مشکوک و در نهایت مشخص شد که این شخص در فرصت مناسب کارت‌های بانکی مشتریانی که به علت نقص مدارک در شعبه مانده بود را همراه با پاکت رمز آن سرقت کرده است.

جاویدان با اشاره به دستگیری کارمند خدماتی بانک افزود: این فرد در بررسی‌های پلیس به جرم خود اعتراف و عنوان کرد که کارت‌های سرقتی را به شخصی دیگر تحویل داده و در ازای هر کارت ۱۰ میلیون ریال دریافت کرده است.

وی ادامه داد: مأموران در گام بعدی به سراغ این شخص رفته و او هم پس از دستگیری عنوان کرد که کارت‌های خریداری شده را به ازای هر کارت ۱۵ میلیون ریال به فرد دیگری تحویل داده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده که متهم سوم از چندی قبل و به جرم فروش مال غیر در زندان به سر می‌برد، گفت: با هماهنگی قضائی این فرد در اختیار پلیس قرار گرفت و عنوان کرد کارت‌های خریداری شده را در اختیار شخصی به نام ا. پ قرار داده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مدیران ملزم به پاسخگویی دغدغه‌های مردم هستند

وی افزود: مأموران پس از دستگیری این شخص که سردسته باند بود در تحقیقات انجام شده دریافتند که وی ماه‌ها در فضای مجازی اقدام به درج آگهی‌های جعلی فروش اثاثیه منزل به ویژه مبلمان در شهرهای مختلف کشور کرده است.

جاویدان بیان کرد: سردسته باند پس از اقرار بر رفتار مجرمانه خود اذعان کرد که پس از تهیه چند سیم کارت بدون نام و نشان و تهیه کارت‌های بانکی به نام افراد دیگر اقدام به درج آگهی جعلی در فضای مجازی کرده و از این طریق مبالغی بین ۲ تا ۱۲ میلیون ریال به عنوان بیعانه از مردم دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ نفر در شهرهای مختلف کشور از سردسته باند شکایت کرده‌اند، عنوان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده میزان کلاهبرداری این فرد به حدود ۴ میلیارد ریال می‌رسد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه شناسایی شاکیان دیگر در دستور کار قرار دارد، گفت: از شهروندان تقاضا می‌شود در خریدهای اینترنتی خود دقت بیشتری به عمل آورده و تا زمان دریافت کالای مورد نظر خود از پرداخت وجه خودداری کنند.