جلیل بالایی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه روزشمار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان کرمانشاه از ۱۸ اسفند ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا استان کرمانشاه از ۲۰ لغایت ۲۶ اسفند ماه به مدت هفت روز انجام خواهد […]

جلیل بالایی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه روزشمار انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا استان کرمانشاه از ۱۸ اسفند ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا استان کرمانشاه از ۲۰ لغایت ۲۶ اسفند ماه به مدت هفت روز انجام خواهد شد.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۸ صبح ۲۰ اسفند ماه تا پایان وقت اداری ۲۶ اسفند در محل فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر استان کرمانشاه انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه گفت: جزئیات بیشتر در مورد چگونگی و مدارک مورد نیاز ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها به زودی پس از تشکیل ستاد انتخابات استان‌ها و دستور وزیر کشور اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری ادوار قبلی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه داد: در سال‌های گذشته داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا برای ثبت نام به سامانه معرفی شده مراجعه کرده و تنها برای احراز هویت و تصدیق مدارک در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها حضور پیدا می‌کردند؛ اما تاکنون سامانه و حضوری و یا غیرحضوری بودن ثبت نام از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.

بالایی تصریح کرد: در صورت نیاز به حضور داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اولویت کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه با اشاره به لزوم ارائه گواهی عدم سوءپیشینه و موافقت نامه با استعفا برای مشاغلی که نیاز به استعفا دارند، بیان کرد: صدور موافقت نامه استعفا در همان روز ثبت نام برای داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا قابل قبول بوده و جای هیچ گونه نگرانی در این مورد نیست.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دومین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن برگزار می شود

وی با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان نهادی غیرسیاسی می‌توانند سبب مشارکت مردم در اداره کوچک‌ترین تقسیمات کشوری یعنی شهر و روستا شوند، گفت: شایسته است که در این دوره شاهد حضور داوطلبانی انقلابی، مؤمن و متخصص باشیم.

گفتنی است، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.