رضا سلیم‌ساسانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های حاصل از آن اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کرونا برگزاری تمامی نمایشگاه‌ها در سراسر کشور از ابتدای فروردین لغایت ۱۰ شهریور ماه سال ۹۹ لغو شد. وی افزود: پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و […]

رضا سلیم‌ساسانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های حاصل از آن اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کرونا برگزاری تمامی نمایشگاه‌ها در سراسر کشور از ابتدای فروردین لغایت ۱۰ شهریور ماه سال ۹۹ لغو شد.

وی افزود: پس از اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اجازه فعالیت نمایشگاه‌های تخصصی در شهرهای نارنجی و زرد، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در کرمانشاه از سر گرفته شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه با تاکید بر اینکه نمایشگاه‌های مواد غذایی، خوراکی و سوغات استان‌ها بر اساس دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا اجازه فعالیت ندارند، گفت: نمایشگاه مواد غذایی بهاره پیش رو در کرمانشاه برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد: ۲ نمایشگاه تجهیزات پزشکی و صنعت ساختمان در سال ۹۹ به دلیل تعطیلی حدود ۶ ماهه و فشردگی برنامه‌ها امسال برگزار نخواهد شد، برگزاری این ۲ نمایشگاه در سال ۱۴۰۰ در دستور کار جدی قرار گرفته است.

سلیم‌ساسانی به نیروهای فعال در شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ۲۵ نیروی ثابت و حدود یک صد نیروی دیگر از محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه کسب درآمد کرده که ادامه تعطیلی‌ها موجب بیکاری تعداد قابل توجهی از کارکنان می‌شد.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی بستری مناسب برای معرفی کسب و کارها به ویژه مشاغل خانگی است، گفت: تعداد قابل توجهی از کارگاه‌های تولیدی به دلیل نداشتن محلی برای عرضه محصولات خود فروش مناسبی نداشته و برگزاری نمایشگاه فرصتی برای فروش و سوددهی آن‌ها است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کرمانشاه خاطرنشان کرد: فروش برخی محصولات همچون فرش دستباف به صورت اینترنتی و برخط ممکن نبوده و برگزاری نمایشگاه فرصتی مناسب برای سوددهی کارگاه‌ها به ویژه کارگاه‌های فرش‌بافی خانگی است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۹۳ فوتی جدید کرونا در کشور/ شمار قربانیان از ۶۰ هزار نفرگذشت