این روز‌ها با افزایش قیمت مرغ، کمبود این ماده غذایی پر مصرف خانوار‌ها نیز در سطح بازار کرمانشاه مشاهده می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بر اساس گزارش میدانی خبرنگار صدا و سیما از سطح شهر، مردم این روزها از کمبود مرغ در بازار صحبت می‌کنند و با مراجعه به مرغ فروشی‌ها […]

این روز‌ها با افزایش قیمت مرغ، کمبود این ماده غذایی پر مصرف خانوار‌ها نیز در سطح بازار کرمانشاه مشاهده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بر اساس گزارش میدانی خبرنگار صدا و سیما از سطح شهر، مردم این روزها از کمبود کلاف سردرگم بازار مرغمرغ در بازار صحبت می‌کنند و با مراجعه به مرغ فروشی‌ها با یخچال‌های خالی مواجه می‌شوند.

از یک طرف مرغداران می‌گویند تنها ۸۰ درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز آن‌ها با نرخ دولتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد و ۲۰ درصد دیگر را باید از بازار آزاد تهیه کنند و همین موضوع باعث افزایش قیمت تمام شده محصول ان‌ها می‌شود.

از طرفی دیگر نیز رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه می‌گوید: نهاده‌های دامی مورد نیاز مرغداران برای ۴۰ روز (از جوجه ریزی تا توزیع در بازار) به صورت صد درصد تامین شده است، ولی چونکه مرغداران می‌خواهند برای افزایش وزن مرغ، تولیداتشان را دیر‌تر به بازار ارائه دهند، با کمبود نهاده‌ها مواجه می‌شوند.

به گفته حاتمی قیمت مصوب مرغ به ازای هر کیلوگرم ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است و اکیپ‌های نظارتی سازمان جهاد کشاورزی با مشارکت سازمان صمت در بازار حضور دارند و با افزایش هر گونه قیمت برخورد خواهند کرد.

وی افزود: مرغداران کرمانشاهی موظف هستند ۱۰۰ درصد تولیدات خود را در داخل استان عرضه کنند و اگر مرغداری از این کار اجتناب کند علاوه بر قطع سهمیه نهاده‌های دامی به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

اما از این حرف‌ها که بگذریم، آنچه این روز‌ها در سطح بازار مشاهده می‌شود و مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند کمبود مرغ و یا در صورت موجود بودن این ماده غذایی افزایش خارج از عرف قیمت آن است…

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شناسایی 70 بیمار جدید کرونایی در کرمانشاه/ قربانینداشتیم