هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه موج جدید کرونا بسیار خطرناک‌تر است، گفت: در این موج با افزایش بستری‌های icu مواجه خوهیم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر مرادی در نشست دانشگاهی ستاد کرونا اظهار داشت: هم اکنون پیک چهارم در بعضی […]

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه؛

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه موج جدید کرونا بسیار خطرناک‌تر است، گفت: در این موج با افزایش بستری‌های icu مواجه خوهیم شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر مرادی در نشست دانشگاهی ستاد کرونا اظهار داشت: هم اکنون پیک چهارم در موج جدید بیماری کرونا بسیار خطرناک‌تر خواهد بودبعضی استان‌ها از جمله خوزستان با ۹ شهرستان قرمز شروع شده و نکته مهم نوع جهش یافته آن است که چندین مورد از آن در کشور شناسایی شده است.

وی افزود: در این شرایط باید در خصوص بیماریابی و رهگیری دقت بیشتری داشته باشیم و در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرگ و میر در سنین پایین موارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش داده شود.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: باتوجه به فرارسیدن ماه‌های مبارک رجب و شعبان، مراسم عروسی و شادی زیاد می‌شود و با توجه به نزدیکی به نوروز، قطعا مراکز خرید شلوغ می‌شود بنابراین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه چاره اندیشی شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: همچنین باتوجه به اینکه در سال گذشته مسافرت کم بود، پیش بینی می‌کنیم امسال مسافرت زیاد باشد و اگر محدودیت در شهر‌های شمالی کشور اعمال شود، مردم در ایام نوروز استان‌های غربی را برای مسافرت انتخاب می‌کنند که بسیار نگران کننده است.

وی تاکید کرد: فعالیت دانشگاه در راستای ارائه آموزش همگانی، یافتن موارد جهش یافته و تعداد تست‌های پی سی آر باید بیشتر شود.

تنها ۲۵ تا ۳۰ درصد مردم کرمانشاه به کرونا مبتلا شده اند

دکتر مرادی با رد شایعه ایمنی جمعی گفت: به تازگی یک تحقیق در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام شده که نتایج آن نشان می‌دهد تنها ۲۵ تا ۳۰ درصد مردم استان به این ویروس آلوده شدند، بنابراین بحث ایمنی جمعی منتفی است و همچنان بیشتر جمعیت استان در معرض خطر آلوده شدن به این ویروس قرار دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تلاش عجیب نیمار؛ پای بارسلونا در میان است!