به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : ستاد کرونا پیک چهارم در بعضی استان‌ها از جمله خوزستان با ۹ شهرستان قرمز شروع شده و نکته مهم نوع جهش یافته آن است که چندین مورد از آن در کشور شناسایی شده است. او گفت : باید […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : ستاد کرونا پیک چهارم در بعضی استان‌ها از جمله خوزستان با ۹ شهرستان قرمز شروع شده و نکته مهم نوع جهش یافته آن است که چندین مورد از آن در کشور شناسایی شده است.

او گفت : باید در خصوص بیماریابی و رهگیری دقت بیشتری داشته باشیم و در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرگ و میر در سنین پایین و یا سرعت پیشرفت بالا موارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش داده شود.

مرادی افزود: باتوجه به فرارسیدن ماه‌های مبارک رجب و شعبان، مراسم عروسی و شادی زیاد می‌شود و با توجه به نزدیکی به نوروز، قطعا مراکز خرید شلوغ می‌شود بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه چاره اندیشی شود.

او افزود: باتوجه به اینکه پارسال مسافرت کم بود پیش بینی می‌کنیم امسال مسافرت زیاد باشد و اگر محدودیت در شهر‌های شمالی کشور اعمال شود، مردم در ایام نوروز استان‌های غربی را برای مسافرت انتخاب می‌کنند که بسیار نگران کننده است.

رئیس دانشگاه ادامه داد: فعالیت دانشگاه، در راستای ارائه آموزش همگانی، یافتن موارد جهش یافته و تعداد تست‌های پی سی آر باید بیشتر شود و با توجه به پیش بینی اوضاع، باید تعداد تست‌ها بیشتر شود.

او افزود: باید آمادگی لازم را برای مقابله با موج جدید بیماری به بهترین نحو فراهم شود و دستگاه‌های اکسیژن ساز باید در اسرع وقت نصب شوند .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین تست پرسپولیس در هند منفی شد