مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو آماری بهتر از زوج کریستیانو رونالدو در خط حمله یوونتوس داشته است. روزنامه همشهری به بهانه بازی این هفته پورتو و یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا، آمار مهدی طارمی را با آلوارو موراتا مقایسه کرده است. مهاجم ایرانی تا هفته نوزدهم سوپرلیگ پرتغال فقط در لیگ ۹ گل و ۷ […]

مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو آماری بهتر از زوج کریستیانو رونالدو در خط حمله یوونتوس داشته است.

روزنامه همشهری به بهانه بازی این هفته پورتو و یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا، آمار مهدی طارمی را با آلوارو موراتا مقایسه کرده است.

مهاجم ایرانی تا هفته نوزدهم سوپرلیگ پرتغال فقط در لیگ ۹ گل و ۷ پاس‌گل از خود بر جای گذاشته و روی ۳۷ درصد گل‌های این فصل تیمش تأثیر مستقیم داشته. این در حالی است که او تنها در ۶۴ درصد دقایق ممکن به میدان رفته است. اگر مجموع ۲۹ بازی این فصل در همه رقابت‌ها را به‌حساب بیاوریم، طارمی ۱۴ گل و ۹ پاس‌گل به نام خودش ثبت کرده؛ میانگین هر ۱۱۸ دقیقه یک ‌گل که آمار فوق‌العاده‌ای است.

مهاجم اسپانیایی یوونتوس در ۸۲ درصد دقایق ممکن از ابتدا در ترکیب بوده و در مجموع در ۷۴ درصد دقایق مسابقات تیمش حضور داشته. آمار ۱۳ گل و ۱۰ پاس‌گل و میانگین گلزنی هر ۱۳۹ دقیقه یک ‌گل آمار او را از مهدی طارمی ضعیف‌تر نشان می‌دهد. هرچند تأثیر موراتا روی گل‌های یووه اندکی بیش از طارمی و ۴۱ درصد است.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین چکش‌ کاری‌های طرح "سازگاری با کم آبی" کرمانشاه