به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آزادی متخصص بیماری های چشم‌ گفت : اگر قرمزی چشم بر اثر حساسیت‌های آلرژیک باشد با استفاده از قطره‌های اشک مصنوعی برطرف می‌شود، اما اگر بعد از استفاده از این قطره و دور شدن از محیط حساسیت زا علائم برطرف نشد، باید به پزشک مراجعه کرد. […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آزادی متخصص بیماری های چشم‌ گفت : اگر قرمزی چشم بر اثر حساسیت‌های آلرژیک باشد با استفاده از قطره‌های اشک مصنوعی برطرف می‌شود، اما اگر بعد از استفاده از این قطره و دور شدن از محیط حساسیت زا علائم برطرف نشد، باید به پزشک مراجعه کرد.

او گفت : قرمزی چشم به تنهایی نمی‌تواند نشان دهنده ابتلا به کرونا باشد و باید سایرعلائم دیگر نیز بررسی شود.

 آزادی افزود: داروی خاصی برای بهبود علائم چشم توصیه نمی‌شود و باید با نظر چشم پزشک دارو‌های ضد ویروس تجویز شود و نباید داروی خود سرانه استفاده شود.

این متخصص بیماری‌های چشم با بیان اینکه ترشحات چشم نیز می‌تواند عامل انتقال ویروس کرونا باشد، افزود: از تماس دست آلوده با چشم باید خودداری کرد و ضمن شست و شوی مکرر دست‌ها باید از آب جوشیده سرد شده برای شستشوی چشم‌ها استفاده کرد.

او گفت: به منظور کنترل زنجیره انتقال بیماری کرونا رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی، اجتناب از دست دادن و روبوسی، دورهمی‌ها و رعایت قرنطینه موارد مشکوک باید هم چنان اولویت اصلی مردم باشد .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تغییرات گسترده در انتظار لیگ قهرمانان اروپا