بعد از اینکه تلاش نوسان‌گیران طی دو روز گذشته برای افزایش قیمت دلار به بالاتر از سطح ۲۶۳۰۰تومان با شکست مواجه شد و بسیاری از معامله‌گران به سمت فروش تغییر موقعیت دادند، بازار ارز مسیر اصلاح پیش گرفت و دیروز قیمت دلار در بازار نقدی تا ۲۵۹۵۰تومان پایین آمد. شب گذشته در پی تغییر انتظارات […]

بعد از اینکه تلاش نوسان‌گیران طی دو روز گذشته برای افزایش قیمت دلار به بالاتر از سطح ۲۶۳۰۰تومان با شکست مواجه شد و بسیاری از معامله‌گران به سمت فروش تغییر موقعیت دادند، بازار ارز مسیر اصلاح پیش گرفت و دیروز قیمت دلار در بازار نقدی تا ۲۵۹۵۰تومان پایین آمد.

شب گذشته در پی تغییر انتظارات تورمی، کاهش قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی شدت گرفت و نرخ این ارز به ۲۵۷۰۰تومان رسید که خبر از ادامه روند نزولی دلار در بازار امروز می‌داد؛ همانطور که پیش‌بینی شده بود دلار معاملات صبح امروز را با قیمت ۲۵۷۵۰تومان آغاز کرد و در ادامه روز با افزایش میزان فروش‌ها تا ۲۵۶۵۰تومان کاهش یافت.

سیگنال کاهشی درهم به دلار

یکی دیگر از دلایلی که باعث شد دلار به کانال ۲۵هزار تومان بازگردد، کاهش ارزش درهم و رسیدن به نرخ ۷۰۰۰تومان بوده است که اگر این روند ادامه داشته باشد و درهم به محدوده ۶۰۰۰هزار تومان برسد، افت قیمت دلار تا ۲۴هزار تومان محتمل خواهد بود.

به گفته تحلیلگران بازار ارز اگر فردا قیمت دلار تا ۲۵۵۰۰تومان کاهش یابد و از این سطح حمایت کافی صورت بگیرد مقصدی بعدی این ارز کانال ۲۴هزار تومان خواهد بود و چنانچه بازار دوباره وارد مسیر افزایشی شود و دلار از قیمت ۲۵۸۰۰تومان فراتر رود، احتمال صعود تا محدوده ۲۷هزار تومان وجود دارد.

قیمت دلار و یورو در بازار‌های امروز

امروز قیمت دلار در بازار آزاد از ۲۵۷۵۰ به ۲۵۶۵۰تومان و یورو از ۳۱۱۰۰ به ۳۰۹۰۰تومان کاهش یافت، صرافی‌ملی قیمت فروش دلار را همچنان در سطح ۲۴۹۸۰ و یورو ۳۰۳۰۰تومان حفظ کرده است؛ همچنین در صرافی‌ها قیمت فروش اسکناس آمریکا به ۲۵۲۰۰ و یورو به ۳۰۲۵۰تومان رسید و سامانه نیما هم قیمت فروش دلار و یورو را ۲۵۰۶۷ و ۲۸۷۹۵تومان اعلام کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پویش ادبی «مرد آسمانی» برگزار می‌شود