تیم تراکتور روز گذشته موفق شد میزبان خود سایپا را در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر با نتیجه دو بر یک شکست دهد. این ششمین پیروزی تراکتور در لیگ بیستم بود. در خصوص بردهای تراکتور یک نکته بسیار مهم وجود دارد که می خواهیم به آن بپردازیم. تراکتور با غلبه بر سایپا در تهران به […]

تیم تراکتور روز گذشته موفق شد میزبان خود سایپا را در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر با نتیجه دو بر یک شکست دهد. این ششمین پیروزی تراکتور در لیگ بیستم بود. در خصوص بردهای تراکتور یک نکته بسیار مهم وجود دارد که می خواهیم به آن بپردازیم.

تراکتور با غلبه بر سایپا در تهران به پنجمین پیروزی خارج از خانه خود در این فصل دست یافت؛ این در حالی است که این تیم تنها یک بار در طول نیم فصل اول موفق شد در خانه به پیروزی برسد. این برد مربوط بازی هفته هفتم مقابل پیکان می شود که سرخ پوشان فوتبال آذربایجان موفق شدند به پیروزی سه بر یک دست پیدا کنند.

آنها در خارج از خانه اما همان گونه که گفته شد، شرایط بسیار بهتری دارند. اولین پیروزی سرخ پوشان در این فصل در رفسنجان به دست آمد و آنها موفق شدند مس رفسنجان را با یک گل در هفته چهارم شکست دهند. تراکتوری ها دومین پیروزی خود به عنوان میهمان را مقابل همشهری شان ماشین سازی در هفته ششم به دست آوردند.

سومین برد خارج از خانه تراکتور در هفته دهم مقابل ذوب آهن در اصفهان رقم خورد و این تیم در هفته دوازدهم نیز گل گهر را در سیرجان با نتیجه دو بر یک شکست داد. همان گونه که پیش از این گفتیم، پیروی مقابل سایپا هم پنجمین برد خارج از خانه سرخ پوشان فوتبال آذربایجان در خارج از تبریز بود که روز گذشته رقم خورد.

اگر چه کسب پیروزی های پرتعداد در خارج از خانه یک اتفاق بسیار خوب به حساب می آید اما عدم تعادل بین پیروزی های خارج از خانه و داخل خانه، موضوعی است که برای تراکتور می تواند در ادامه دردسرساز باشد. کسب تنها یک برد خانگی در نیم فصل اول به هیچ عنوان برای تیمی چون تراکتور که همواره در خانه تیمی مخوف بود، قابل قبول نیست و کادرفنی این تیم بایستی در دور برگشت روی این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کتابخانه‌های کرمانشاه تعطیل شد