به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمودرضا مرادی امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه وضعیت استان فعلا به لحاظ شیوع ویروس کرونا بد نیست، اظهار داشت: در مجموع وضعیت استان آبی است هر چند از تعداد شهرهای آبی کاسته و به شهرهای زرد اضافه می‌شود. وی وضعیت رنگ کرونایی را کاملا شکننده توصیف […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمودرضا مرادی امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه وضعیت استان فعلا به لحاظ شیوع ویروس کرونا بد نیست، اظهار داشت: در مجموع وضعیت استان آبی است هر چند از تعداد شهرهای آبی کاسته و به شهرهای زرد اضافه می‌شود.

وی وضعیت رنگ کرونایی را کاملا شکننده توصیف کرد و گفت: برای روزها و ماه‌های آینده دو نگرانی برای شیوع دوباره کرونا داریم یکی مناسبت‌های مبارک ماه‌های رجب و شعبان و برگزاری مراسمات جشن و شادی از سوی مردم و دیگری فرا رسیدن ایام نوروز و شلوغی بازار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اشاره‌ای هم به ویروس کرونا انگلیسی داشت و گفت: کرونای جهش یافته یا انگلیسی قدرت ابتلا و کشندگی بالایی در مقایسه با نوع قبل دارد و شیوع آن هم، بین جوانان بیشتر است.

وی ادامه داد: تاکنون موردی از کرونا انگلیسی در کرمانشاه تایید نشده هر چند با توجه به علائم آن چند مورد مشکوک گزارش شده که برای آزمایش و بررسی فرستاده شده، ولی هنوز جوابی مبنی بر تایید به دست ما نرسیده است.

مرادی تصریح کرد: به هر حال کرونا ویروس انگلیسی در کشور وجود دارد که راه پیشگیری از آن هم همان راه پیشگیری از نوع کرونا ویروس قبلی یعنی همان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شستن دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

وی در ادامه با اشاره به آغاز واکسیناسیون کرونا از هفته گذشته در استان، گفت: این واکسیناسیون طی هفته‌های آینده هم ادامه دارد، اما هیچ واکسنی تاثیر صددرصدی برای پیشگیری از کرونا ندارد و بهترین محافظ در برابر آن همان استفاده از ماسک است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اگر علائم گوارشی دارید سریعا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعهکنید