ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه وضعیت کرونایی شهرستان را شدیدا شکننده عنوان کرد و گفت: در آستانه خروج از وضعیت آبی کرونایی و قرار گرفتن در وضعیت زرد هستیم. فضل الله رنجبر امروز(۲۸ بهمن) در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان کرمانشاه با تاکید بر اینکه عادی انگاری جامعه در خصوص کرونا شرایط را به سمت سخت […]

ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه وضعیت کرونایی شهرستان را شدیدا شکننده عنوان کرد و گفت: در آستانه خروج از وضعیت آبی کرونایی و قرار گرفتن در وضعیت زرد هستیم.

فضل الله رنجبر امروز(۲۸ بهمن) در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان کرمانشاه با تاکید بر اینکه عادی انگاری جامعه در خصوص کرونا شرایط را به سمت سخت شدن پیش می برد، اظهار کرد: وضعیت کرونایی کرمانشاه خیلی شکننده و نزدیک به خروج از وضعیت کرونایی آبی و زرد شدن دوباره است، لذا از مردم می خواهیم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

رنجبر با تاکید بر اینکه سلامت مردم شوخی بردار نیست، گفت: خواستار فعال شدن مجدد تیم های نظارتی برای مقابله با شیوع کرونا هستیم.

رنجبر به اصناف و ادارات برای تشدید نظارت های کرونایی اعلام آماده باش داد و گفت: اصناف باید گشت زنی ها را برای تذکر دادن در مورد ماسک زدن و رعایت پروتکل های بهداشتی به واحدهای صنفی بیشتر کرده و ادارات هم رعایت شیوه نامه های بهداشتی را جدی بگیرند.

رنجبر با اشاره به تخلفات برخی تالارهای پذیرایی در مورد برگزاری مجالس با ظرفیت یک سوم، گفت: فعالیت تالارهای پذیرایی متخلف قابل قبول نیست و باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند، وگرنه  احتمال تعطیل کردن آنها برای مقابله با شیوع کرونا دور از انتظار نیست.

رنجبر با بیان اینکه هر نوع تجمع و دورهمی احتمال شیوع کرونا را تشدید می کند، گفت: وضعیت آرامستان کرمانشاه از حیث رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پروتکل های بهداشتی خوب نیست و گزارش ها حاکی از تجمعات زیاد در آرامستان است که اگر این روال ادامه یابد، ناچار به بسته کردن دوباره دربهای آرامستان خواهیم شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ممنوعیت تردد کامیون و موتورسیکلت در روز طبیعت درجاده‌هایکرمانشاه

رنجبر از شهرداری و مسئولین آرامستان کرمانشاه خواست تا از الان به فکر برگزاری جمعه آخر سال با رعایت پروتکل های بهداشتی باشند.

رنجبر همچنین شهرداری و سازمان میوه و مشاغل شهرداری را موظف به ساماندهی دستفروش ها و روزبازارها برای رعایت پروتکل های بهداشتی کرد.

وی ادامه داد: سازمان صمت هم باید تدابیری اتخاد کند که توزیع کالاهای یارانه ای و تخفیفات فروشگاه های بزرگ منجر به تجمع مردم و صف های طولانی در سطح شهر نشود.

رنجبر با اشاره تداوم محدویت های تردد شبانه در شهر کرمانشاه، گفت: طرح محدودیت تردد شبانه  از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد اجرایی می شود و شهروندان مراقب باشند در صورت تردد احتمال جریمه شدن آنها وجود دارد.

رنجبر سپس با اشاره واگذار شدن صدور برگ تردد برای سفرهای خارج از استانی به پلیس راه گفت: فرمانداری دیگر هیچ مجوزی در این خصوص صادر نمی کند و پلیس راه نیز تنها برای افرادی که ماموریت اداری داشته و یا کسانی که برای کار یا موضوع بیماری آن هم مشروط به داشتن مدارک پزشکی، برگه تردد صادر می کند.

نمودار استفاده از ماسک در کرمانشاه نزولی شده 

علیرضا طلوعی رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه کرمانشاه هم اکنون یکی از چهار استانی است که وضعیت کرونایی آن هنوز آبی است، گفت: این وضعیت حاصل تلاش مردم و کادر درمان بوده، لذا باید هرطور شده با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و شیوه نامه های بهداشتی این وضعیت که خیلی شکننده و در آستانه زرد شدن هم هست، حفظ شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاهش ۲۷ درصدی مجروحان حوادث رانندگی

طلوعی تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی با توجه به شیوع موج انگلیسی کرونا و سرایت بالا و کشندگی بیشتر آن ضرورت دارد.

 رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در ادامه با اشاره به نزولی بودن نمودار استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان کرمانشاه، گفت: از مردم کرمانشاه تقاضا داریم این چهار هفته باقیمانده پایان سال را هم پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا خدای نکرده گرفتار موج بعدی کرونا که شدیدا خطرناک هم شده، نشویم.

انتهای پیام