معصومه حسنی خونسار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۱۰ جلد کتاب در یک صد و هفت باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در استان کرمانشاه وجود دارد. وی با بیان اینکه تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی در استان کرمانشاه به بیش از […]

معصومه حسنی خونسار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۱۰ جلد کتاب در یک صد و هفت باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در استان کرمانشاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی و مشارکتی در استان کرمانشاه به بیش از ۵۶ هزار نفر می‌رسد، افزود: زیربنای کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در ۲ بخش کتابخانه‌های نهادی و مشارکتی با سایر دستگاه‌های دولتی در مجموع ۴۱ هزار و ۸۶۰ متر مربع است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به تعداد انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی این استان اشاره کرد و گفت: ۲۹ انجمن در سطح استان فعال بوده که ۱۴ انجمن آن شهرستانی، یک انجمن استانی و ۱۴ انجمن در بخش و شهرهای استان کرمانشاه فعال است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌های منعقد شده میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سایر دستگاه‌های استان کرمانشاه ادامه داد: ۲۵ تفاهم‌نامه فعال استانی و یک تفاهم نامه در شهرستان صحنه وجود داشته که هشت مورد آن در سال ۹۹ منعقد شده است.

اجرای بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در ۹ ماهه نخست سال جاری

حسنی خونسار با اشاره به اجرای بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی در ۹ ماهه نخست سال جاری بیان کرد: بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی در بخش کودک شامل خلاقیت و تفکر ورزی، قصه گویی، جمع خوانی، شعرخوانی، کاردستی و نقاشی، بیش از ۹۰۰ برنامه مناسبتی و بیش از ۲۰۰ نمایشگاه و بازنمایی کتاب در ۹ ماهه نخست سال جاری در استان کرمانشاه برگزار شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا، اغلب آن‌ها به صورت مجازی بوده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فیلم| مسابقات «مارپیچ» در کرمانشاه

وی با اشاره به برگزیدگان برنامه‌ها و جشنواره‌های ملی و استانی گفت: تعداد برگزیدگان مراسم بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی ۵ نفر و در سطح استانی ۱۳ نفر و برگزیدگان مسابقه ملی کتابخوانی از فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر ۱۳ نفر بوده است‌.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و افزود: تعداد برگزیدگان استانی دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۱۴۳ نفر بوده که ۲ نفر از آن‌ها برگزیده ملی این جشنواره شدند.

به گفته وی آمار مشارکت‌های دوره دهم جشنواره کتابخوانی رضوی بیش از ۲۸ هزار نفر بوده که مجموع تقدیر شوندگان در این دوره ۱۴۵ نفر بوده است.

گفتنی است، دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با وجود برگزاری در بستر فضای مجازی با افزایش مشارکت نسبت به دوره‌های پیشین همراه بوده است.