به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  ایمان بیوس  گفت:  از ابتدای اسفند امسال اجرای طرح نسخه الکترونیک همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه اجرایی می‌شود و بیمه شدگان تأمین اجتماعی می‌توانند با ارائه کارت ملی نسخه الکترونیک خود را دریافت و صدور دفترچه بیمه متوقف خواهد شد. او افزود: افراد می‌توانند با […]

 به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  ایمان بیوس  گفت:  از ابتدای اسفند امسال اجرای طرح نسخه الکترونیک همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه اجرایی می‌شود و بیمه شدگان تأمین اجتماعی می‌توانند با ارائه کارت ملی نسخه الکترونیک خود را دریافت و صدور دفترچه بیمه متوقف خواهد شد.

او افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به پزشکان طرف قرارداد تأمین اجتماعی نسخه الکترونیک خود را دریافت کنند و یا پزشکانی که دارای قرارداد نیستند یا تمایلی به استفاده از نسخه الکترونیک ندارند می‌توانند در سربرگ خود نسخه بیمار را تجویز کنند.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه  بیان کرد: دفترچه‌های بیمه کنونی تا زمان اتمام برگه‌های آن دارای اعتبار است و افراد قبل از مراجعه به پزشک می‌توانند از طریق درگاه medical.tamin.ir یا کد دستوری #۱۴۲۰۴ اعتبار و استحقاق درمان خود را مشاهده کنند.

بیوس با اشاره به برخی جزئیات طرح نسخه الکترونیک، گفت: نوزادان یک ماهه با کارت ملی مادر و افرادی که دارای کارت ملی نیستند می‌توانند با ارائه شناسنامه خدمات را دریافت کنند.

او با بیان مزایای طرح نسخه الکترونیک  بیان  کرد: ۴۰۰ هزار نفر در سال فقط برای اعتبار به شعب تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند و با توجه به شیوع کرونا این طرح خطر ابتلا افراد را کاهش می‌دهد و همچین یک سابقه پزشکی برای افراد تشکیل می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه بیان کرد: در ابتدا ممکن است مانند هر طرح دیگری مشکلاتی وجود داشته باشد و از مردم و پزشکان در خواست داریم در اجرای هر چه بهتر این امر به سازمان تامین اجتماعی کمک کنند.
انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری هرگونه جشنواره در ایام نوروز در استان کرمانشاه ممنوعاست