ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از وزش باد با سرعت ۱۰۴.۴ کیلومتر بر ساعت در قصرشیرین خبر داد و گفت: به تدریج از سرعت وزش باد در سطح استان کاسته خواهد شد. علی محمد زورآوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وزش باد شدید در نواحی مختلف استان از […]

ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان کرمانشاه از وزش باد با سرعت ۱۰۴.۴ کیلومتر بر ساعت در قصرشیرین خبر داد و گفت: به تدریج از سرعت وزش باد در سطح استان کاسته خواهد شد.

علی محمد زورآوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وزش باد شدید در نواحی مختلف استان از اوایل امروز(۲۹بهمن)، اظهار کرد: بیشترین سرعت وزش باد را از قصرشیرین با سرعت ۱۰۴.۴ کیلومتر بر ساعت داشتیم که بیانگر شرایط نیمه طوفانی است.

وی ادامه داد: در تازه آباد نیز سرعت وزش باد قابل توجه و ۸۶.۴ کیلومتر بر ساعت بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه سرعت وزش باد در شهر کرمانشاه را نیز ۵۷.۶ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد.

زورآوند با بیان اینکه به احتمال زیاد وزش بادهای شدید را پشت سر گذاشته‌ایم، یادآور شد: از آنجایی‌که بارندگی‌ها تقریبا آغاز شده، بعید است دوباره شاهد وزش باد شدیدتر در نقاط مختلف استان باشیم و به تدریج از شدت وزش باد کاسته خواهد شد.

وی درباره وضعیت بارندگی‌های سامانه بارشی که کرمانشاه را تحت تاثیر قرار داده نیز عنوان کرد: شدت بارش‌ها را امروز و فردا داریم که عمدتا نواحی شرقی و شمالی استان را در برمی‌گیرد و بارش کمتری برای غرب استان خواهیم داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد بارش‌های قابل توجهی در نقاطی که فعالیت سامانه شدید است داشته باشیم و خاطرنشان کرد: ممکن است فعالیت این سامانه در روز جمعه (اول اسفند) نیز به صورت رگبارهای پراکنده ادامه پیدا کند.

انتهای پیام

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاه - اسلام آباد غرب پرحادثه ترین محور در نوروز