به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: مواردی از ویروس کرونای انگلیسی در کشور گزارش شده که برای کنترل آن نیازمند یک مطالبه‌گری عمومی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم. وی ویروس کرونا را بسیار خطرناک‌تر از ویروس قبلی توصیف کرد و گفت: همه‌گیری و کشندگی این نوع […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: مواردی از ویروس کرونای انگلیسی در کشور گزارش شده که برای کنترل آن نیازمند یک مطالبه‌گری عمومی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

وی ویروس کرونا را بسیار خطرناک‌تر از ویروس قبلی توصیف کرد و گفت: همه‌گیری و کشندگی این نوع ویروس بیشتر از ویروس قبلی است که کوچکترین سهل‌انگاری در رعایت موازین بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک باعث ابتلای سریع افراد و پر شدن تخت بیمارستان‌ها می‌شود.

استاندار کرمانشاه گفت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کمتر از ۵۰ درصد رسیده که باید برای جلوگیری از شکل‌گیری موج جدید حداقل باید به ۸۵ درصد برسد.

وی کرمانشاه را یکی از استان‌های موفق در زمینه اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی کرد و گفت: اجرای این طرح باید با قوت ادامه پیدا کند زیرا نقشی بسیار تعیین کننده در کنترل بحران کرونا در استان کرمانشاه داشته‌ است.

بازوند، فرمانداران را مسئول کنترل مقابله با بحران کرونا در هر شهرستان دانست و افزود: اگر وضعیت شهری قرمز اعلام شود فرماندار باید پاسخگوی این شرایط باشد و اگر هم وضعیت شهری بهبود پیدا کرد از فرماندار مربوطه تقدیر خواهیم کرد.

انتهای پیام/پ


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مصدوم شدن جوان کرمانشاهی بر اثر سقوط در چاه