به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر امروز نشست دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضا کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان کرمانشاه در ادامه سفر وی به استان کرمانشاه برگزار شد. فضل الله رنجبر در این نشست با اشاره به نقش بی‌بدیل علمای اهل سنت در ترویج اسلام اظهار کرد: علمای اهل سنت […]

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر امروز نشست دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضا کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب استان کرمانشاه در ادامه سفر وی به استان کرمانشاه برگزار شد.

فضل الله رنجبر در این نشست با اشاره به نقش بی‌بدیل علمای اهل سنت در ترویج اسلام اظهار کرد: علمای اهل سنت که در جهت وحدت فعالیت می‌کنند، سرمایه‌های استان کرمانشاه هستند.

وی با بیان اینکه تمامی افراد جامعه باید نسبت به تربیت و جایگاه علمای اهل سنتی که در جهت وحدت فعالیت می‌کنند اهتمام ویژه داشته باشند، افزود: این بزرگواران خوبی‌ها و ارزش‌های اسلامی را ترویج می‌دهند.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت ترویج ارزش‌های اسلامی خاطرنشان کرد: علمای اهل سنت در راستای ایجاد وحدت در جامعه اسلامی ایران باید بار را از دوش نهادهای امنیتی کمتر کرده و نسبت به روستاهای مرزی کشور به ویژه استان کرمانشاه که مراودات زیادی با روستاها و شهرهای کشور عراق دارند باید رسیدگی جدی کرده و برنامه مدونی تهیه کنند.

کرمانشاه تقریبی ترین استان کشور است

یوسف احمدی در این نشست، کرمانشاه را تقریبی‌ترین استان کشور عنوان کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب پرچم‌دار تقریبی‌گری بوده و مسیر آن را روشن کرده است، به طوری که این موضوع در سفر ایشان به استان کردستان مشهود است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: کار در جهت تقریب در خارج از کشور به تعبیر رهبر معظم انقلاب همچون صخره‌ای است که باید از آن رد شویم، در این راستا باید مشکلات موجود را با همکاری سایر کشورهای اسلامی حل کرده و از تجارب آن‌ها استفاده کنیم که مسیر دستیابی به این مهم به مدد الهی روشن خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رسیدگی به مشکلات قضائی ۱۵۶ شهروند کرمانشاهی

جلیل بالایی در ادامه این جلسه با بیان اینکه استان کرمانشاه گوهر ایران است، بیان کرد: این استان دارای آثار تاریخی بسیاری بوده و از حیث مهربانی و میزبانی زبانزد است.

وی به مردم اهل سنت استان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: در ایام اربعین جامعه اهل سنت در مسیر راهپیمایی، میزبان زائران اباعبدالله الحسین (ع) بودند و در این استان اتحاد و همدلی اهل سنت با اهل تشیع به مراتب بیشتر از مناطق دیگر است.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه تاکید کرد: وجود ماموستاهای اهل سنت و نمایندگان ولی فقیه سبب تحکیم وحدت می‌شود، هم اکنون فِرَق مختلف مطالباتی دارند که در چارچوب قانون باید به آن‌ها رسیدگی شود.

عباس سروری در نشست دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضا کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب بیان کرد: تأثیر گذاری فیلم و هنر درحوزه‌های مختلف کارگشا و سازنده است، به طوری که می‌توان با تهیه فیلم، سریال و محتوا در برابر هجمه‌های رسانه‌ای دشمنان ایستادگی کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه افزود: سران استکبار با ساخت فیلم در حال نفوذ به کشورهای اسلامی بوده و سبب سقوط حکومت و کشورهای اسلامی می‌شوند، لذا می‌توان با تهیه فیلم و کلیپ‌های مختلف چهره واقعی اسلام را به جهانیان نشان داد.