به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ عبادالله کنجوریان در جلسه ستاد کرونای این شهرستان با اشاره به گزارشات ارائه شده  شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: متاسفانه شاهد شیوع مجدد ویروس کرونا در شهرستان هستیم و در کنار این موضوع احتمال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی را باید در نظر گرفت که بسیار نگران […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ عبادالله کنجوریان در جلسه ستاد کرونای این شهرستان با اشاره به گزارشات ارائه شده جان دوباره کرونا در هرسین شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: متاسفانه شاهد شیوع مجدد ویروس کرونا در شهرستان هستیم و در کنار این موضوع احتمال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی را باید در نظر گرفت که بسیار نگران کننده است.

او در ادامه افزود: در موج چهارم کرونا از مردم با فرهنگ هرسین انتظار دارم بیشتر از گذشته موضوع پیشگیری و مقابله را مدیریت کنند

فرماندار هرسین افزود: طی روز‌های اخیر نمونه‌هایی از ابتلا به کرونای نوع انگلیسی در استان‌های مختلف کشور مشاهده شده است و بر اساس اظهارات کارشناسان متاسفانه میزان سرایت آن از نوع قبلی ۷۰ درصد بیشتر است و میزان مرگ و میر آن هم سه برابر بیشتر است.

وی ادامه داد: باید تا پایان سال تدابیر پیشگیرانه و محدودیت‌های گسترده تری در فواصل زمانی مختلف در شهرستان هرسین اتخاذ شود.

کنجوریان خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود پایان سال و ورود هرسینی‌های مقیم سایر استان‌ها به هرسین شیوع کرونای انگلیسی در شهرستان دور از تصور نیست.

فرماندار هرسین با اشاره به اینکه اصناف باید در خط مقدم مقابله با کرونا باشند تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن خرید‌های سال نو مردم و احتمال ایجاد تجمعات باید محدودیت‌هایی به منظور جلوگیری از این تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف اندیشیده شود.

کنجوریان خاطر نشان کرد: متاسفانه از وضعیت آبی که تا حدودی رضایت بخش بود به وضعیت زرد رسیدیم و این نشان از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توزیع ۱۰۰۰ بسته کمک مومنانه بین خانواده های نیازمندکرمانشاه

وی افزود: لازم است که ادارات متولی در خصوص مسدود نمودن مسیر‌های دسترسی به آرامستان‌ها، تهیه و نصب بنر‌های هشدار آمیز، تعطیلی مراسمات عزا و عروسی و محدود کردن تجمعات، تعطیلی باشگاه‌ها و قلیانسرا‌ها تدابیر لازم را اتخاذ کنند که البته این محدودیت‌ها بصورت مرحله‌ای و با توجه به شرایط اجرا می‌شود.

کنجوریان تصریح کرد: جلوگیری از فعالیت قاریان مجالس ترحیم، چاپخانه‌ها و کانال‌های فاتحه خوانی از دیگر تدابیر پیشگیرانه‌ای است که تا پایان سال در شهرستان هرسین بصورت جدی اجرا خواهد شد.

کنجوریان اظهار داشت: متاسفانه فعالیت قاریان مجالس ترحیم، کانال‌های فاتحه خوانی و تالار‌های پذیرایی به نوای دعوت از مردم برای حضور در گردهمایی‌ها و تجمعات تبدیل شده است و این با توجه به عدم رعایت پروتکل‌ها بسیار بسیار نگران کننده است.

تشکیل گشت‌هایی به منظور نظارت بر اصناف از دیگر موارد مورد تاکید فرماندار هرسین بود.