حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه دیدار و تاکید کرد اسلام انگلیسی هدفی جز تفرقه افکنی بین مسلمانان جهان ندارد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ حجت الاسلام دکتر شهریاری دبیر کل مجمع تقریب و هیئت همراه در ادامه سفر به استان کرمانشاه […]

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه دیدار و تاکید کرد اسلام انگلیسی هدفی جز تفرقه افکنی بین مسلمانان جهان ندارد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ حجت الاسلام دکتر شهریاری دبیر کل مجمع تقریب و هیئت همراه در ادامه سفر به اسلام انگلیسی به دنبال تفرقه افکنی استاستان کرمانشاه عصر دیروز پنج شنبه با هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه دیدار و گفتگو کرد.

شهریاری در این دیدار با اشاره به اسلام انگلیسی اظهار داشت: این نوع اسلام به دنبال تفرقه در جهان اسلام است.

وی افزود: امروز اثرات این نوع اسلام را در شبکه‌های ماهواره‌ای مشاهده می‌کنیم که با ساختن فیلم‌های تفرقه انگیز و فحش و ناسزا به سایر مذاهب اسلامی موجبات تفرقه، درگیری و نزاع و درنهایت جنگ میان امت اسلامی می‌شود.

دبیر کل مجمع تقریب با تأکید بر اینکه هر کسی که مسلمان است خونش حرمت دارد، اظهار داشت: هرکسی که شهادتین را گفته مسلمان است و خونش حرمت دارد.

بازوند استاندار کرمانشاه نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به حجت الاسلام دکتر شهریاری به استان کرمانشاه، ابراز امیدواری کرد حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، منشأ خیر و برکت برای استان باشد.

وی اظهار داشت: مردم استان کرمانشاه در ۸ سال دفاع مقدس کارنامه‌ای درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کردند.

استاندار کرمانشاه گفت: شیعه و اهل سنت در سطح استان کرمانشاه زندگی مسالمت آمیزی با یکدیگر دارند و اختلافی بین آن‌ها وجود ندارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امسال تاکنون بیش از ۶ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی جوانرود انجام شده است