فر نیوز  … طیب حیدری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، در خصوص شرایط نامناسب آبگرفتگی محله ها و معابر مختلف شهر کرمانشاه، اظهار داشت: متاسفانه هر ساله با شروع بارش های فصلی شاهد آبگرفتگی هایی در سطح شهر هستیم که تردد را برای شهروندان مختل می کند. رئیس شورای شهر کرمانشاه این آبگرفتگی […]

فر نیوز  … طیب حیدری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، در خصوص شرایط نامناسب آبگرفتگی محله ها و معابر مختلف شهر کرمانشاه، اظهار داشت: متاسفانه هر ساله با شروع بارش های فصلی شاهد آبگرفتگی هایی در سطح شهر هستیم که تردد را برای شهروندان مختل می کند.

رئیس شورای شهر کرمانشاه این آبگرفتگی ها را یک معضل دانست و افزود: البته این مشکل تنها گریبانگیر شهر و یا استان کرمانشاه نیست بلکه می توان گفت اکثر شهرهای کشور با آن مواجه هستند.

وی خاطر نشان کرد: مشکل آبگرفتگی معابر در شهر کرمانشاه به سالها قبل بر می گردد و می بایست همان زمان برای این موضوع تمهیداتی اندیشیده می شد و بر اساس یک طراحی بی نقص پیش می رفتند تا امروز با این معضل روبه رو نمی شدیم.

حیدری گفت: در روزهای اخیر جلسه ای در استانداری به همین منظور برگزار شد که یکی از درخواست های ما در این جلسه اختصاص بودجه ای برای رفع این مشکل بود.

وی ادامه داد: قسمت اعظم طراحی نقشه راه و فاز مطالعات عبور آبهای جاری انجام شده است که ضروری است دولت، شهرداری و شورا پای کار بیایند تا بتوانیم در سنوات آینده آنرا حل و فصل کنیم.

این مسئول عدم حل این معضل را فاجعه دانست و اظهار داشت: اگر سالهای آینده بارندگی ها بیشتر شود آبگرفتگی معابر به فاجعه ای تبدیل می شود و مردم را با مشکل مواجه می کند.

وی گفت: نارضایتی و ابراز گلایه شهروندان نسبت به این موضوع منطقی است و بسیار ناراحت کننده است که در هنگام بارش نزولات آسمانی مردم نگران سرازیر شدن آب در منازلشان باشند و با ضرر مالی مواجه شوند.

رئیس شورای شهر کرمانشاه افزود: برای حل این معضل ۶ برآورد توسط معاونت عمرانی شهرداری در نظر گرفته شده که با تورم امسال ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و این میزان در توان شهرداری به تنهایی نیست لذا باید قسمتی از بودجه دولت هم به این موضوع اختصاص داده شود. 

حیدری رفع مشکل آبگرفتگی معابر را نیازمند یک برنامه ریزی مدون دانست و تصریح کرد: قبلاً در شهر کرمانشاه کانال فاضلاب و عبور آب‌های جاری مشترک بود که اداره آب و فاضلاب در سنوات گذشته فاضلاب را جدا کردند و همین باعث شد آب در سطح معبر جاری شود و امکان کانالیزه کردن آن برای ما وجود ندارد و همین سبب می شود آبگرفتگی ها رخ دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیام شهردار کرمانشاه / ۱۴ تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها

وی با بیان اینکه رفع این مشکل چندین سال به طول می انجامد، گفت: تلاش می کنیم در سال آینده در بودجه شهرداری که به شورا ارائه می دهد این موضوع گنجانده شود.