به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، منصور احمدی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: از هزار و ۳۰۰ هکتار باغ مدرن ۷۰۰ هکتار در اراضی نوآباد و تغییر الگوی کشت و ۶۰۰ هکتار در اراضی شیب دار احداث می‌شود. او اعتبار اختصاص یافته جهت احداث این میزان باغ را ۲۰ […]

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، منصور احمدی مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: از هزار و ۳۰۰ هکتار باغ مدرن ۷۰۰ هکتار در اراضی نوآباد و تغییر الگوی کشت و ۶۰۰ هکتار در اراضی شیب دار احداث می‌شود.

او اعتبار اختصاص یافته جهت احداث این میزان باغ را ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اعلام کرد و گفت : این اعتبارات جهت آماده سازی زیرساخت باغات و پرداخت یارانه نهال هزینه می‌شود.

او با بیان اینکه سیاست توسعه باغات در استان کرمانشاه در جهت ایجاد باغات مدرن و توسعه ارقام صادراتی است، افزود: به کشاورزان توصیه می‌شود برای احداث باغ‌های جدید حتما نهال‌های مورد نیازشان را از نهالستان‌های مجاز استان تهیه کنند.

احمدی توسعه کشت گیاهان دارویی در اراضی دیم و آبی را از دیگر برنامه‌های مدیریت باغبانی دانست و افزود: در سال زراعی جاری کشت ۹۵۰ هکتار انواع گیاهان دارویی در سطح استان کرمانشاه در دستور کار قرار دارد.

احمدی ادامه داد: به منظور افزایش بهره وری و کیفیت محصولات تاکنون یک هزار و صد هکتار باغ مدرن در استان کرمانشاه احداث شده است.

او گفت: در استان کرمانشاه ۴۲ هزار هکتار باغ وجود دارد که شهرستان صحنه با ۹ هزار هکتار بیشترین سطح باغات استان را دارد .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تحویل محموله چهارم "واکسن کرونا" به کرمانشاه/ آغازواکسیناسیون "گروه های پُرخطر" از سال آینده