برخورد با ساخت ‌و سازهای غیرقانونی در دستور کار شهرداری است

برخورد با ساخت ‌و سازهای غیرقانونی در دستور کار شهرداری است

شهردار رشت با بیان اینکه ساخت‌وساز قانونی برای شهروندان رشت تسهیل می‌شود، گفت: برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دستور کار شهرداری است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از گیلان، رحیم شوقی امروز _پنجشنبه دوم آذر_ در جلسه شورای اداری شهرداری که با حضور محمدحسین واثق‌کارگرنیا رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: انتظار جامعه از بدنه شهرداری این است که با روحیه بسیجی و جهادی بتوانیم خدماتی را به شهروندان عزیز شهر رشت ارائه کنیم که لایق آن هستند.

وی با قدردانی از حمایت‌های بی دریغ اعضای شورای اسلامی شهر رشت در اجرای برنامه‌های شهرداری، افزود: با تلاش مدیران و کارکنان شهرداری توانستیم رضایت نسبی شهروندان را کسب کنیم و امیدواریم وعده‌هایی که به شهروندان دادیم را به نتیجه برسانیم.

شهردار رشت با بیان اینکه مدیران و کارکنان شهرداری تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا سیاست اعضای شورای شهر که همان ارائه خدمت به شهروندان است را انجام دهند، اضافه کرد: شاید کارهای به زمین مانده‌ای در شهر باقی مانده باشد که تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا آنها را به سرانجام برسانیم.

شوقی به اجرای پروژه‌های عمرانی با حمایت‌های بی دریغ اعضای شورای اسلامی شهر در پنج ماه گذشته اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی به ویژه طرح میثاق، شهر رشت را تبدیل به کارگاه عمرانی کرده است.

وی با بیان اینکه اقدام‌های متعددی برای شهر رشت تا پایان سال جاری برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما در تلاش هستیم اجرای پروژه‌ها را مدیریت کنیم.

شهردار رشت، تأمین منابع مالی برای اجرای پروژه‌ها را از برنامه‌های شهرداری دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی مدونی انجام شده که حین اجرای پروژه‌های عمرانی دچار توقف نشویم.

شوقی با بیان اینکه ساخت و ساز قانونی برای شهروندان رشت تسهیل می‌شود، تصریح کرد: برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در دستور کار شهرداری است.

وی خدمت به شهروندان را مهم‌ترین وظیفه مدیران و کارکنان شهرداری رشت دانست و تصریح کرد: با جلب رضایت شهروندان باید تلاش کنیم صدای اتحاد و همدلی مدیران شهری با پشتیبانی که اعضای شورای اسلامی شهر از مدیران شهرداری دارند به گوش مردم برسد.

شهردار رشت با بیان اینکه حمایت‌های همه جانبه اعضای شورای اسلامی شهر از شهرداری را باید با همدلی، وفاق و روحیه بسیجی تبدیل به کار برای شهروندان کنیم، گفت: از صمیم قلب نسبت به حمایت‌های اعضای شورای اسلامی شهر سپاسگزارم.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت نیز در این جلسه به اجرای پروژه دفع آب‌های سطحی معابر شهر طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: سال‌های گذشته اجرای پروژه‌ها آن‌گونه که باید برای شهروندان ملموس نبود.

سیدغفور شفیعی با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی شهر رشت در قالب طرح میثاق اجرایی شده است، اظهار کرد: هشت تقاطع غیر همسطح باید در افق ۱۴۰۴ نهایی شود.

وی به احداث تقاطع‌های غیر همسطح حمیدیان، آیت الله رودباری و نیروی دریایی اشاره کرد و افزود: تقاطع غیر همسطح میدان امام حسین (ع) به زودی آغاز می‌شود.

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت با اشاره به برنامه‌ریزی برای بازگشایی خیابان‌های شهر، خاطرنشان کرد: محور شهید سلیمانی (ژ پنج) با انتخاب سه پیمانکار به طول چهار کیلومتر و نیم در حال انجام است.

شفیعی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۸۱ درصدی پروژه پسماند سراوان رشت تصریح کرد: شهرداری رشت برای نخستین بار در پنج سال اخیر موضوع پسماند را توانسته زودتر از مدت زمان مشخص اجرا کند.

وی با بیان اینکه سوله‌های کارخانه کود آلی احداث شده است، گفت: پروژه‌های طرح میثاق با هماهنگی دستگاه‌های مختلف در حال انجام است و برای اجرا هیچ‌گونه معارضی نداریم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری رشت نیز در جلسه شورای اداری شهرداری از کاشت درختان بومی انجیلی با ارتفاع چهار متر در مسیر جاده تهران تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: کاشت ۲۸ هزار و ۷۰۰ یاس هلندی به عنوان پرچین دور درختان تا باغ رضوان برنامه‌ریزی شده است.

محمدباقر بشردانش به هرس درختان با خزان کامل در آذرماه اشاره کرد و افزود: صبح جمعه سوم آذر عملیات هرس درختان در مناطق مختلف شهر را آغاز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تمام انهار حاشیه شهر لایروبی شده و معابری که آب‌گرفتگی داشتند، شناسایی شدند، تصریح کرد: لایروبی رودخانه زرجوب در برنامه شهرداری رشت است.

کد خبر 706642