برخورد قاطع با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر زنجان

برخورد قاطع با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر زنجان

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرداری زنجان با تاکید بر ساماندهی ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر و برخورد جدی با متخلفان و افراد سودجو در این حوزه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رحمان وزیری امروز_ یکشنبه چهاردهم آبان_ در جمع خبرنگاران با اشاره به وظیفه شهرداری در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهار کرد: برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیرمجاز در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه ساخت‌وسازهای غیرمجاز از مصادیق بارز وقوع جرم است، افزود: شهرداری زنجان با هماهنگی مقام قضائی و همکاری مأموران فراجا در صورت مشاهده ساخت‌وسازهای غیرمجاز ضمن جلوگیری از ادامه ساخت‌وساز ممانعت خواهند کرد.

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرداری زنجان با اشاره به اینکه شهرداری نمی‌تواند صرفاً با ارائه سند عادی نسبت به صدور مجوز پروانه ساخت اقدام کند، خاطرنشان کرد: مواردی به تازگی اتفاق افتاده است که افراد از طریق دور زدن قانون نسبت به ساخت‌وسازهای غیرمجاز اقدام کرده‌اند.

وزیری با اشاره به اینکه ساخت‌وسازهای غیرمجاز تبدیل به معضل اجتماعی در شهرها شده است، اضافه کرد: با هماهنگی منسجم شهرداری و پلیس، جلوی هرگونه تخلفات ساختمانی با گشت‌زنی مستمر مأموران تخلفات ساختمانی گرفته شده است و هیچ‌گونه مماشاتی برای رفع آثار آن انجام نمی‌شود.

وی نظارت دقیق و هدفمند در کاهش ساخت‌وساز غیرقانونی را مؤثر دانست و ادامه داد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز به نوعی زیرپا گذاشتن حقوق شهروندی و تجاوز به شمار می‌رود و از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده، موارد را به سامانه ۱۳۷ شهرداری گزارش کنند.

سرپرست مدیریت هماهنگی و نظارت بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرداری زنجان با اشاره به تبعات اجتماعی و اقتصادی مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، گفت: لازم است با هم‌افزایی دستگاه‌های متولی از ساخت‌وسازهای غیرمجاز ممانعت شود.

پیشنهاد فر نیوز
برپایی هیأت فاطمی مادر و کودک در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

وزیری با تاکید بر همکاری و هماهنگی مضاعف بین دستگاه‌های متولی برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز خواستار برخورد جدی دستگاه‌ها به منظور جلوگیری از ساخت‌وسازها و تصرف اراضی، برخورد قانونی با متخلفان و افراد سودجو در این حوزه شد.

کد خبر 701762