برنامه‌های متنوع روز اصفهان/ حضور در آیین ملی ۱۳ آبان حمیت اجتماعی در برابر استکبار است

برنامه‌های متنوع روز اصفهان/ حضور در آیین ملی ۱۳ آبان حمیت اجتماعی در برابر استکبار است

شهردار اصفهان گفت: روز ۱۳ آبان یک آیین ملی است و حضور باشکوه دانش آموزان و دانشجویان می‌تواند منعکس کننده حمیت اجتماعی ما در برابر استکبار باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه سیزدهم آبان‌ماه_ در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، اظهار کرد: در آستانه ۲۵ آبان «روز اصفهان» هستیم؛ این روز از سال‌های گذشته مورد توجه شهروندان بوده است، البته در زمان آن اختلاف نظری وجود داشت، زیرا طبق مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان سوم اردیبهشت‌ماه را به‌عنوان روز اصفهان اعلام کرده بودند و نگاه دیگر اول آذرماه را بر اساس محاسبات نجومی روز اصفهان می‌دانستند.

وی افزود: دو سال پیش شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌عنوان مرجع تصمیم‌گیری در مناسبت‌ها و رخدادهای ملی، ۲۵ آبان را که یادآور عملیات محرم و تقدیم شهدای اصفهان به دفاع مقدس بود، به‌عنوان روز اصفهان اعلام کرد که در حال حاضر پاسداشت می‌شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از لنگرگاه‌های قوام هر جامعه آئین‌های خانوادگی، محلی، شهری و ملی آن است که نگهدارنده هویت و شخصیت هر جامعه‌ای است، تصریح کرد: شهرداری اصفهان برای روز اصفهان برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده است که شهروندان می‌توانند روی سایت شهرداری عناوین آن را مشاهده کنند و در گرافیک و تبلیغات شهری نیز به‌تدریج معرفی خواهد شد.

وی تاکید کرد: روز اصفهان متعلق به تک تک شهروندان این کلان‌شهر است و هر کسی می‌تواند برای این روز ایده‌ای داشته باشد و فعالیتی در مدارس، مراکز فرهنگی و ادارات انجام دهد تا برای شهر خود ارزش افزوده‌ای محسوب شود.

قاسم‌زاده گفت: امیدوارم به‌تدریج این روز به عنوان «روز اصفهان» برای تمام مردم این کلان‌شهر موضوعیت پیدا کند و بتوانیم این آئین شهری را پررنگ کنیم و به‌عنوان یکی از نقاط عطف هویت شهری روز به روز و سال به سال تقویت کنیم.

کد خبر 701337