برگزاری نشست خبری طرح «حامیم ۲» دانشگاه‌های استان ایلام

برگزاری نشست خبری طرح «حامیم ۲» دانشگاه‌های استان ایلام

نشست خبری طرح حامیم ۲ دانشگاه‌های استان ایلام در روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ با حضور جمعی از اصحاب رسانه استان در محل دفتر نهاد دانشگاه‌های استان ایلام برگزار گردید.

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام، در ابتدای این نشست خبری ضمن تبریک روز خبرنگار به چیستی و ماهیت طرح حامیم و ارتباط آن با بیانیه گام دوم انقلاب اشاره نمود.

دکتر سیدمحمدرضا حسینی‌نیا، چهار نکته قابل برداشت از متن بیانیه گام دوم را نقطه عظمت حادثه انقلاب در وقوع و ماندگاری، عظمت و کارکرد انقلاب در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و بین‌المللی، وصول به چشم‌انداز و هدف غایی انقلاب و همچنین عظمت نقش نیروی جوان جهت رسیدن به اهداف عنوان نمود و ''امیدبخشی'' و ''وجود نیروی جوان و متعهد'' را دو عنصر اصلی جهت وصول به اهداف انقلاب قلمداد کرد.
دکتر حسینی‌نیا با بیان اینکه نیروهای متعهد و خلاق در قالب طرح‌های حامیم سازماندهی می‌شوند، به معرفی دوره حامیم ۲ پرداخت و تصریح کرد: امسال دوره استانی حامیم در بازه زمانی ۲۸ مرداد الی ۳ شهریورماه در استان همدان و با شرکت ۱۳۴ نفر از دانشجویان فعال فرهنگی و سیاسی دانشگاه‌های استان برگزار خواهد شد.
وی افزود: کمیته‌های این طرح شامل آموزشی، فضای مجازی، رسانه و پشتیبانی می‌باشد که باید دانشجویان در این جهات و به خصوص در حوزه رسانه و تولید محتوا مجهز شوند و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته می‌بایست ۶۰ ساعت کلاس آموزشی را بگذرانند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام، مخاطب این طرح را تشکل‌ها، هیئت‌های بسیج دانشجویی، گروه‌های جهادی و دانشجویان فعال در محیط خوابگاهی و کلاس درسی عنوان کرد.
در بخش دیگری از این نشست، دبیر طرح استانی حامیم ۲ نیز به اهمیت وجود حلقه‌های میانی بین مردم و مسئولین اشاره نمود و نیروی جوان متعهد و متخصص را مسئول حرکت انقلاب به سمت اهداف پیش بینی شده دانست.
حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر امیر هادی‌زاده اظهار داشت: هویت جمعی و اجتماعی وقتی پدیدار می‌شود که شخص در جامعه اثرگذار باشد و نمونه‌هایی از این اثرگذاری جوانان متعهد امروزی را در قالب اردوهای جهادی بسیج، فعالیت‌های موکب‌داری اربعین و خدمت‌رسانی به مردم در ایام کرونا شاهد هستیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکترهادی‌زاده با اشاره به برگزاری نشست‌های آموزشی، معرفتی، کارگاه‌های مهارتی و نشست با مسئولین استان همدان، به تشریح بخش‌های مختلف این دوره پرداخت و افزود: نشست‌های آموزشی در این دوره در قالب ۱۶ ساعت آموزشی برگزار خواهد شد و دانشجویان می‌توانند این کلاس‌ها را با دو واحد درسی خود یعنی یکی از دروس معارف تطبیق دهند و کارگاه‌های معرفتی نیز با اهدافی از قبیل آشنایی با جنگ شناختی، تحلیل‌های روز و دشمن‌شناسی در مسائل سایبری به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.
دانشجویان شرکت‌کننده در دوره حامیم ۲، صبح روز شنبه ۲۸ مردادماه عازم همدان برای شرکت در دوره به مدت یک هفته هستند.
انتهای پیام

تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ ساعت:15:25

نظرات