برگزاری کنکور ۱۴۰۳ در اردیبهشت و تیرماه

شایان ذکر است که کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت دی ۱۴۰۱ و تیر ۱۴۰۲ برگزار شد. در کنکور سال ۱۴۰۲ سهم سوابق تحصیلی دانش‌آموزان ۴۰ درصد به صورت قطعی و سهم نتایج کنکور ۶۰ درصد بود.

سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۳، ۵۰ درصد قطعی و از نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم است؛ از کنکور ۱۴۰۴ به بعد سهم سوابق تحصیلی ۶۰ درصد است.

بر اساس جدول زمان بندی آزمون های سراسری سازمان سنجش، تاریخ ثبت نام ۵ آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ اعم از نوبت اول و دوم کنکور، کارشناسی ارشد، دکتری، کاردانی به کارشناسی و کاردانی فنی و حرفه‌ای را اعلام کرد.

بر این اساس، ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ از ۲۱ آبان آغاز می شود و تا ۲۷ این ماه ادامه دارد. این آزمون روزهای ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

همچنین ثبت نام مرحله دوم کنکور نیز از ۷ فروردین سال آینده آغاز می شود و تا ۱۲ فروردین ادامه دارد. این آزمون نیز روزهای ۷ و ۸ تیر سال ۱۴۰۳ برگزار می شود.

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نیز روزهای ۲۳ تا ۲۹ مهر امسال تعیین شده است و این آزمون ۴ اسفند سال جاری برگزار خواهد شد.

داوطلبان آزمون دکتری تخصصی از ۳۰ مهر تا ۶ آبان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند و این آزمون نیز در چهارم اسفند امسال و همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار خواهد شد.

داوطلبان آزمون کاردانی به کارشناسی نیز از ۲۷ خرداد تا ۳ تیر سال آینده می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. این آزمون دوم شهریور ۱۴۰۳ برگزار می شود.

در نهایت ثبت نام آزمون کاردانی ویژه فنی و حرفه ای از ۱۷ تیر ۱۴۰۳ آغاز می شود و تا ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ادامه دارد. این آزمون نیز جمعه دوم شهریور سال آینده برگزار می شود.

زمان بندی کنکورهای سراسری سال آینده در یک نگاه:

ثبت نام نوبت اول کنکور: از ۲۱ تا ۲۷ آبان ۱۴۰۲

برگزاری نوبت اول کنکور: ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

ثبت نام مرحله دوم کنکور: از ۷ تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳

برگزاری نوبت دوم کنکور: ۷ و ۸ تیر ۱۴۰۳

ثبت نام کارشناسی ارشد: ۲۳ تا ۲۹ مهر ۱۴۰۲

برگزاری کارشناسی ارشد: ۴ اسفند ۱۴۰۲

ثبت نام دکتری تخصصی: ۳۰ مهر تا ۶ آبان ۱۴۰۲

برگزاری دکتری تخصصی: ۴ اسفند ۱۴۰۲

ثبت نام کاردانی به کارشناسی: از ۲۷ خرداد تا ۳ تیر ۱۴۰۳

برگزاری کاردانی به کارشناسی: دوم شهریور ۱۴۰۳

ثبت نام کاردانی ویژه فنی و حرفه‌ای: ۱۷ تا ۲۴ تیر ۱۴۰۳

برگزاری کاردانی ویژه فنی و حرفه‌ای: دوم شهریور ۱۴۰۳

نوشته برگزاری کنکور ۱۴۰۳ در اردیبهشت و تیرماه اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.