بهره‌برداری از ۱۱ پست اسکله در بنادر کشور

افتتاح و بهره‌برداری از ۶۸ پروژه زیرساختی و تجهیزاتی در بخش دریایی به ارزش ۱۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال و احداث و بهره‌برداری از ۱۱ پست اسکله در بنادر کشور (۸ پست اسکله شناور مسافری و گردشگری در بندر خرمشهر و ۲ پست اسکله در بندر گناوه و یک پست اسکله کانتینری در فاز سوم بندر شهیدرجایی) بخشی از اقداماتی است که دولت سیزدهم از ابتدای تشکیل تا پایان تیر ۱۴۰۲ به انجام رسانده است.

بهره‌برداری از بندر چندمنظوره خمیر و بهره‌برداری از بخش دریایی پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی بوشهر برای شناور‌های دارای طول ۱۵۰ و عمق ۷ متر از دیگر اقدامات دولت سیزدهم در آستانه دوسالگی آن به شمار می‌رود.

در بخش نوسازی ناوگان نیز به تازگی علی‌اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرده است: سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی دارد تا برای نوسازی ۵۰ فروند شناور مسافری از محل وجوه اداره شده سازمان تسهیلات در بندر شهیدحقانی و بندرعباس هزینه کند که عمده جابه‌جایی مسافران به جزیره قشم را انجام می‌دهد و سرمایه‌گذاری درنظر گرفته شده برای این بخش حدود ۵ هزار میلیارد تومان است.

به گفته صفایی، هم‌اینک تعمیرات اساسی ۴۰ فروند شناور انجام شده و به هر فروند ۵ میلیارد تومان برای بازسازی شناور‌ها تخصیص یافته است که این روند همچنان ادامه دارد.