به دنبال خروجی پژوهش‌های سنواتِ گذشته هستیم/ هر دستگاه
اجرایی ملزم به ارائه نتایج است
به دنبال خروجی پژوهش‌های سنواتِ گذشته هستیم/ هر دستگاه
اجرایی ملزم به ارائه نتایج است

ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم کاربردی کردن پژوهش های انجام شده در دستگاه های اجرایی استان گفت: به دنبال خروجی نتایج پژوهش‌هایی هستیم که در سنوات گذشته انجام شده و دستگاه‌ها ملزم به ارائه نتایج آن هستند. افشین کریمی در جلسه امروز (۲۹ دی) کارگروه آموزش و پژوهش […]

ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با تاکید بر لزوم کاربردی کردن پژوهش های انجام شده در دستگاه های اجرایی استان گفت: به دنبال خروجی نتایج پژوهش‌هایی هستیم که در سنوات گذشته انجام شده و دستگاه‌ها ملزم به ارائه نتایج آن هستند.

افشین کریمی در جلسه امروز (۲۹ دی) کارگروه آموزش و پژوهش استان کرمانشاه با اشاره به انجام پژوهش‌های بسیار در دستگاه های اجرایی استان گفت: متاسفانه این پژوهش‌ها آنطور که باید کاربردی نشده و کسی به دنبال خروجی گرفتن از آنها نیست.

وی افزود: در همین راستا کارگروه آموزش و پژوهش استان برای اولین بار به عنوان یک ابداع در سطح ملی، دستگاه های اجرایی استان را ملزم کرده تا نتایج و خروجی پژوهش های انجام شده در حوزه کاری خود که در سنوات گذشته انجام شده را ارائه دهند.

کریمی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که پژوهش های انجام شده که اعتباراتی هم صرف انجام آنها شده را کاربردی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در جلسات کارگروه آموزش و پژوهش استان جهت بررسی نتایج هر پژوهش دستگاه اجرایی به همراه پژوهشگر تحقیق در جلسه حاضر شده و به ارائه نتایج آن می پردازند و باید عنوان کنند چه اقداماتی برای عملی کردن نتایج این پژوهش انجام شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: انجام این کار در کنار کاربردی کردن و استفاده از نتایج پژوهش های انجام شده، مانع انجام دوباره کاری در حوزه های مختلف پژوهشی می شود. بطور مثال در حوزه خودکشی در استان پژوهش های بسیاری انجام شده و اگر نتایج این پژوهش را بررسی کنیم، هم در راستای کنترل و جلوگیری از این معضل اجتماعی موثر خواهد بود و هم از انجام پژوهش های تکراری در این حوزه جلوگیری می کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
محدودیت‌های کرونایی در آلمان تا 4 ماه دیگر تمدید شد

کریمی همچنین با تاکید بر لزوم ساماندهی اعتبارات ملی در حوزه پژوهش استان گفت: این ساماندهی از ایجاد رانت جلوگیری کرده و موجب می شود تیم های پژوهشی مختلف بتوانند فعالیت داشته باشند و پژوهش ها فقط توسط برخی تیم های خاص پژوهشی انجام نگیرد.

انتهای پیام