بوستان ستارخان، بوستان دوستدار کودک می شود

مهدی صالحی ، شهردار منطقه دو دراین نشست با تاکید بر تسریع در اجرای برنامه های عملیاتی شهری مناسب با نیاز کودکان گفت: مبحث کودکان و کیفیت زندگی آن ها یکی از شاخص های مهم توسعه پایدار شهری است، برهمین اساس ایجاد محله و بوستان دوستدار کودک نقطه آغاز خوبی در این زمینه است.
وی با اشاره به اینکه محله شهرآرا به عنوان محله دوستدار کودک انتخاب شده است ، افزود: اجرای بوستان دوستدار کودک در راستای حرکت در مسیر شهر انسان محور است و این منطقه به لحاظ ساختارهای شهری از ظرفیت مناسبی برای اجرایی شدن طرح شهر دوستدار کودک برخوردار است.
صالحی در پایان بر همراهی و مشارکت تمامی حوزه های اجرایی جهت تسریع در عملیاتی شدن بوستان ستارخان به عنوان بوستان دوستدار کودک تاکید کرد و گفت: بوستان ستارخان به لحاظ برخورداری از ظرفیت مناسب برای اجرای بوستان دوستدار کودک شناسایی و براساس طرح مطالعاتی، در بخش کالبدی ایجاد فضای بازی ایمن و تعاملی برای کودک و خانواده طراحی شده است .
وی افزود: با توجه به ظرفیت ها و ساختارهای مناسب منطقه ۲ ،بوستان ستارخان به عنوان بوستان دوستدار کودک می تواند الگویی برای سایر بوستان های منطقه باشد
مهدی امیری، مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در ادامه این نشست با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص الزام به اجرای مصوبه شهر دوستدار کودک در شهر تهران اظهار کرد: تلاش کنیم در مرحله عملیاتی طرح از خدمت رسانی به کودکان در سایر محلات غافل نشویم و در طراحی بوستان دوستدار کودک به نیازافراد کم توان ،سالمند نیز توجه شود.
وی اجرای این طرح را در راستای افزایش آگاهی، توسعه و مشارکت کودکان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی، ظرفیت سازی و توسعه فضای اثر بخش برای رشد کودکان برشمرد.
وی خواستار جلب مشارکت کودکان و نوجوانان در طراحی و آماده سازی بوستان دوستدار کودک شد تا این اقدامات با توجه به نیازها و خواسته ها انجام و رضایتمندی آنها را در پی داشته باشد
براساس این گزارش در ادامه این نشست برنامه های پیشنهادی منطبق با شاخص های بین المللی شهرهای دوستدار کودک توسط مشاور و مجری طرح برنامه عملیاتی “بوستان دوستدار کودک” مطرح شد.

نوشته بوستان ستارخان، بوستان دوستدار کودک می شود اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.