بیانیه دکتر رضایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در پی اظهارات تفرقه انگیز رئیس شورای شهر کرمانشاه

دکتر علی رضایی نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات خسرو زرافشانی در مورد عدم بکارگیری افراد لک زبان در پست های مدیریتی شهرداری کرمانشاه بیانیه ای را صادر کرد. جناب آقای زرافشانی باید بداند، یکی از ننگ های تاریخ بشریت آپارتاید ( جدا نژادی ) است که سالهاست همه […]

دکتر علی رضایی نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات خسرو زرافشانی در مورد عدم بکارگیری افراد لک زبان در پست های مدیریتی شهرداری کرمانشاه بیانیه ای را صادر کرد.

جناب آقای زرافشانی باید بداند، یکی از ننگ های تاریخ بشریت آپارتاید ( جدا نژادی ) است که سالهاست همه انسان های باشرافت و اندیشمند‌ ، از این موضوع تبری جسته و این افکار نژادپرستانه را محکوم می نمایند.‌ حالا چه اتفاقی افتاده است که در عصر حاضر، آنهم در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئول دولتی، برخواسته از رای مردم سعی دارد، آپارتاید نژادی بین همان مردم که این جایگاه را به او داده اند اجرا و ایجاد کند.

با چه منطق و تفکری جناب آقای زرافشانی، در هفته وحدت، سعی در دو نیم کردن جامعه و ایجاد تفرقه بین مردم استان کرمانشاه را دارد.

آیا بیان و ذکر این موضوع و کنار گذاشتن یک نیم از مردم و مدیران و خدمتگذاران و نخبگان یک استان با نگاه نژادپرستانه، و مشخصا “منطق پسند شخصی” مخالفت صریح با فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات مکرر ایشان در رابطه با ایجاد وحدت بین اقوام و مذاهب نیست؟

آقای زرافشانی اگر از تاریخ و فرهنگ و قدمت قوم لک نمی‌داند، اگر از نخبگان و سیاسیون و چهره های ماندگار و تاثیرگذار قوم لک چیزی نمی‌دانید، تعجبی نیست چرا که بزرگان قوم لک را فقط بزرگان و بزرگ زاده‌ها می‌دانند و با این ادبیات و نگاه کوته بینانه و نوع گفتار ایشان، انتظار بیشتری از نمی‌رود.

آقای زرافشانی بدانید که همین امروز جناب آقای دکتر صحرایی سکاندار وزارت آموزش و پرورش، مهمترین نهاد آموزشی و پرورشی این کشور یک لک زبان است.

پیشنهاد فر نیوز
ایران در رده‌بندی فیفا بدون تغییر ماند/ صعود کره و ژاپن و صدرنشینی آرژانتین

آقای زرافشانی،بدانید که همین امروز امیر کیومرث حیدریان فرمانده نیروی زمینی ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران با حکم مقام “معظم رهبری” یک لک زبان است.
و احتمالا پسند شخصی شما از مقام معظم رهبری بالاتر است که لک زبان را قبول ندارید و میخواهید جلوی مدیریت این بخش بزرگ جامعه را بگیرید.

تاسف بار است وقتی که هزاران شهید لک زبان که جان خویش را فدای این آب و خاک و نظام کرده، در چشم آقای زرافشانی نیامده که اینچین وقیحانه اظهار نظر نموده است.

امروز صدها چهره تاثیر گذار، علمی ، پزشکی، سیاسی، ورزشی و … که همگی افتخارشان لک بودن است. احتمالا با این نوع نگاه آقای زرافشانی باید همه را کنار گذاشت چون “پسند” این آقا نیست.
جهان آزاد و مترقی امروز، با آپارتاید مقابله کرد و آپارتاید و افکار حامی جدا نژادی را به زباله دان تاریخ سپرد، حال جناب زرافشانی سعی در احیای این واژه کثیف و ایجاد تفرقه در بین مردم شریف استان کرمانشاه را دارد.‌

غیرت و شجاعت و شرافت مردم لک بارها و بارها در طول تاریخ اثبات شده است معرفت و گذشت این دلیرمردان زبانزد خاص و عام است اما هرگز توهین را نخواهند پذیرفت.

پیشنهاد میشود آقای زرافشانی صریحا و سریعا، از مردم عزیز و شریف و بزرگ لک زبان عذر خواهی نموده و با استعفا از جایگاهی که خود مردم به ایشان بخشیده اند، بیش از این باعث رنجش و تفرقه بین اقوام مختلف و قابل احترام این استان نباشد.

استان کرمانشاه بواسطه حضور اقوام مختلف و با اصالت که با مهر و محبت در کنار هم زندگی میکنند، به مانند رنگین کمانی زیبا می درخشد. هیچ کس حق ندارد با افکاری پوسیده، و اضهاراتی نسنجیده، به این رنگین کمان زیبا خدشه ای وارد کند.

پیشنهاد فر نیوز
کشف بیش از ۸۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد در اسلام آباد غرب

پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی

3 پاسخ

  1. خداحفظت کنددکتررضایی
    انشاالله تااستعفای این پیربی چشم و رو ازپای نخواهیم نشست،زنده بادقوم سرفرازلک وتمام اقوام ایران زمین

    1. چه کرده تو این چندسال چرا پارسال نماینده همدان اون کارخانه موزاییک سازی خزر گرفتن اول خواستن بدن کرمانشاه اونجا سکوت کرد نزدیک ۴هزار نفر میرفتن مستقیم سرکار اصلا میدونی پسرش خواهر زاده کجاست سالی یکبار نیست دفترش تو کرمانشاه میری تهران آنقدر دل واسه قوم ما میسوزانه همش جلسه است زرافشانی گفت بچه کرمانشاه اولویت اول حق استخدامی کرمانشاه داره من نشیندم بگه لک حق نداره آز آنجا زور بهش داره رضایی که زرافشانی و آقای اجاق و موسوی گفتن با چقدر کارخانه دادین همدان واسه دختر گرواند چه کردیم یکذره اعتراض نکردیم سواد سیاست و فقر سواد فرهنگ نداشته باشیم خیلی خوب لک لر کورد سنی یکی هستن بچه کرمانشاه از نوسود گرفته تا کنگاور نه اهوازی ایلامی سنندج ۱۳۰۰نفر به بالا تو شهرداری کرمانشاه باشن برو ببین دکتر هرسینی چه گفته واقعاً آدم با سواد دمش گرم

  2. من فیلم که میگن توهین کرده دیدم بنده خدا گفت اولویت کار با بچه های کرمانشاهه نگفت با کرد کرمانشاه یا لک کرمانشاه یا فارس گفت اولویت با بچه های کرمانشاه حرف درستیم زده هر شهری اولویت با بچه های همون شهر باید باشه مثلا شهرهای دیگه ناراحت نمیشن از کرمانشاه برن اونجا استخدام بشن نمیدونم چرا بعضی ها دنبال حرف های بی ربط هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *