بیش از ۳ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کرمانشاه صورت گرفته
است
بیش از ۳ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در کرمانشاه صورت گرفته
است

اسماعیل پرویزی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در اواخر بهمن ماه با توجه به پیش بینی افزایش تقاضا در اسفند، بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار جوجه‌ریزی در واحدهای تولیدی استان کرمانشاه انجام شده است. وی با اشاره به افزایش جوجه‌ریزی به تعداد ۵۰۰ هزار قطعه در بهمن […]

اسماعیل پرویزی بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در اواخر بهمن ماه با توجه به پیش بینی افزایش تقاضا در اسفند، بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار جوجه‌ریزی در واحدهای تولیدی استان کرمانشاه انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش جوجه‌ریزی به تعداد ۵۰۰ هزار قطعه در بهمن ماه افزود: این حجم از تولید در واحدهای تولیدی ۶ هزار تن گوشت مرغ برای مصرف در روزهای پایانی سال تولید خواهد کرد و نسبت به ماه‌های گذشته یک هزار تن مازاد تولید خواهیم داشت.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه نیاز روزانه استان ۱۲۰ تن است، تصریح کرد: اولویت اصلی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تأمین نیاز مردم استان است و در صورت عدم تقاضا در استان کرمانشاه به سایر شهرها ارسال خواهد شد.

پرویزی تاکید کرد: قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است و فروش برخلاف این قیمت از سوی واحدهای تولیدی، کشتارگاهی و صنفی تخلف است.

وی ادامه داد: بازرسی‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف کرمانشاه پیوسته انجام شده و پرونده‌های زیادی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده و برای بسیاری از آنها حکم صادر شده است.

پرویزی بیان کرد: در جلسه روز سه شنبه هفته جاری پیشنهاد ایجاد اتحادیه‌ای در مورد نظارت بر بازار مرغ از تولید تا عرضه داده خواهد شد تا عرضه مرغ به بازار مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد.

معاون تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در راستای کمک به تنظیم بازار مرغ در روزهای آینده، عرضه مرغ منجمد از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام خواهد گرفت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۹ هزار بسته معیشتی در «پویش سفره‌ای به وسعت ایران» درکرمانشاه توزیع می‌شود

وی تصریح کرد: علت برخی کمبودها در بازار زیاده خواهی برخی افراد سود جو است و در صورتی که مردم با واحد صنفی مواجه شدند که خلاف قیمت مرغ را عرضه می‌کند یا از عرضه خودداری می‌کند با شماره تلفن ۱۲۴ تماس حاصل کرده و تخلف را گزارش دهند.