بیش از ۴۰ درصد آب مصرفی در کرمانشاه مصرف بی‌مورد است
بیش از ۴۰ درصد آب مصرفی در کرمانشاه مصرف بی‌مورد است

علیرضا کاکاوند بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ۲ فروردین مصادف با ۲۲ مارس روز جهانی آب، اظهار کرد: روز جهانی آب از سال ۱۹۹۲ هرساله گرامی داشته و شعار امسال روز جهانی آب «ارزش‌گذاری آب از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی» است. وی افزود: با وجود آیات قرآن […]

علیرضا کاکاوند بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ۲ فروردین مصادف با ۲۲ مارس روز جهانی آب، اظهار کرد: روز جهانی آب از سال ۱۹۹۲ هرساله گرامی داشته و شعار امسال روز جهانی آب «ارزش‌گذاری آب از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی» است.

وی افزود: با وجود آیات قرآن در مورد ارزش و منزلت آب متأسفانه آنگونه که باید در مصرف آن صرفه‌جویی نمی‌شود، به طوری که هم اکنون مصرف بی‌مورد آب در استان و شهر کرمانشاه ۴۰ درصد است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به ارائه طرح سازگاری با کم‌آبی در سال گذشته از سوی وزارت نیرو گفت: این طرح نیازمند مشارکت چندین سیستم از جمله آبفا، آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، صمت و حفاظت محیط زیست است.

وی با بیان اینکه عمده مصرف آب در استان کرمانشاه مربوط به بخش کشاورزی است، تصریح کرد: ۹۲ درصدی مصرف آب در این استان به بخش کشاورزی اختصاص دارد.

کاکاوند ادامه داد: استفاده از نوآوری و تجربیات کشورهای توسعه یافته در زمینه کشاورزی می‌تواند سبب صرفه‌جویی و صیانت بیشتر از این منبع خدادادی برای انتقال به نسل‌های بعد شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ظریف به زودی درباره فایل جنجالی اطلاعیه می‌دهد