بیش از ۴۵هزار دانش آموز ازیادمان مرصاد به صورت مجازی بازدید
کردند
بیش از ۴۵هزار دانش آموز ازیادمان مرصاد به صورت مجازی بازدید
کردند

به گزارش خبرنگار مهر، یونس عزیزی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات سازمان راهیان نور کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: با آغاز انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی با تمام توان خود سعی در سرنگونی انقلاب اسلامی داشت و جنگ تحمیلی یکی از برنامه‌های آنان برای نابودی انقلاب اسلامی بود. […]

به گزارش خبرنگار مهر، یونس عزیزی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات سازمان راهیان نور کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: با آغاز انقلاب اسلامی ایران، استکبار جهانی با تمام توان خود سعی در سرنگونی انقلاب اسلامی داشت و جنگ تحمیلی یکی از برنامه‌های آنان برای نابودی انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: شهدای گرانقدر با روحیه عاشورایی خود از نظام و انقلاب اسلامی دفاع کرده و امروز انقلاب اسلامی به الگویی برای سایر کشورهای آزادی خواه تبدیل شده است.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند مناطق عملیاتی دفاع مقدس و اردوی راهیان نور یک گنج تمام نشدنی است و باید از این فرصت برای آشنایی نسل جدید با ایثار و فداکاری‌های شهدا استفاده کرد.

عزیزی بیان کرد: جنگ تحمیلی و دفاع مقدس از کرمانشاه آغاز و با عملیات غرورآفرین مرصاد به پایان رسید.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه با فراهم کردن زیرساخت‌ها هم اکنون با پنج یادمان پاوه، مرصاد، مطلع الفجر، شهید بهشتی قصرشیرین و بازی دراز به قطب راهیان نور کشور تبدیل شده است.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه گفت: از اردیبهشت تا اسفند سال ۹۸ و قبل از شیوع ویروس کرونا یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از یادمان‌ها و مناطق عملیاتی غرب کشور بازدید کرده‌اند.

عزیزی خاطر نشان کرد: همچنین در سالروز عملیات بازی دراز در سال ۱۳۹۸، ۲۹ هزار و ۶۱۶ نفر به مدت ۲ روز در از یادمان عملیات بازی دراز دیدن کرده‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اجرای ۳۰۰ کیلومتر مسیر فیبر نوری در مناطق روستایی

وی با اشاره به اردوهای راهیان نور دانش آموزی تاکید کرد: بیش از ۱۴ هزار نفر از دانش آموزان به مناطق عملیاتی غرب و جنوب اعزام شده‌اند که ۱۳ هزار نفر از آنان در اردوهای ۲ روزه از مناطق عملیاتی دیدن کرده‌اند.

عزیزی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا اردوهای راهیان نور متوقف نشده است، تصریح کرد: با کمک دوستان در آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور در شبکه شاد راه اندازی شده و در روز ۱۶ اسفند که به یادمان عملیات مرصاد اختصاص پیدا کرده بود بیش از ۴۵ هزار نفر از دانش آموزان از آن بازدید کردند.

رئیس سازمان اردویی و گردشگری راهیان نور سپاه نبی اکرم کرمانشاه افزود: همچنین در روز ۱۸ اسفند بیش از ۱۲۰ هزار نفر در شبکه شاد از برنامه یادمان پاوه دیدن کرده و امروز برنامه یادمان بازی دراز پخش خواهد شد.

وی بیان کرد: جشنواره رهاورد نور در سال ۹۸ آغاز شد اما به دلیل بیماری کرونا اختتامیه آن برگزار نشده است و در سال آینده به صورت حضوری یا مجازی از ۵۰ برگزیده استانی این جشنواره تقدیر خواهد شد.

عزیزی خاطر نشان کرد: علاقمندان می‌توانند برای شرکت در جشنواره رهاورد نور سال ۹۹ در سایت مرصاد یار ثبت نام کرده و آثار خود را در قالب‌های اعلام شده بارگذاری کنند.