تانک‌های «آبرامز» در راه اوکراین

تانک‌های «آبرامز» در راه اوکراین

« »، وزیر دفاع آمریکا مدعی شد که ضدحملات ارتش پیشرفت منظمی دارد و از کشورهای غربی خواست به تقویت ارتش در عرصه هوایی ادامه دهند.

وی همچنین اعلام کرد که واشنگتن به‌زودی تانک‌های آبرامز را در اختیار ارتش اوکراین قرار می‌دهد.

این ادعای وزیر دفاع آمریکا درباره موفقیت ضدحملات اوکراین در حالی مطرح می‌شود که دیروز ژنرال «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک آمریکا درباره توانایی ارتش اوکراین برای موفقیت در ضدحملات علیه روسیه ابراز تردید کرد. وی دراین‌باره تاکید کرد که ضدحمله نظامی ارتش اوکراین که از مدت‌ها قبل علیه روسیه آغاز شد، مدت زیادی طول خواهد کشید.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در گفتگو با یک رسانه آمریکایی گفت که این ضدحمله علیرغم اهمیتی که دارد، اهداف عملیاتی و تاکتیکی محدودی دارد، به این معنی که حتی اگر به طور کامل محقق شود، تمام روس‌ها را به طور کامل از اوکراین بیرون نمی‌کند که هدف راهبردی گسترده‌تر «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین است. رئیس ستاد ارتش آمریکا همچنین در این مصاحبه، ضدحمله های ارتش اوکراین را طولانی، دشوار و خونین توصیف کرد.

وبگاه «روسیا الیوم» چندی پیش به نقل از روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: علت اصلی ناکامی ضدحملات ارتش اوکراین در جنوب این کشور علیه مواضع ارتش روسیه به باور کارشناسان نظامی به این واقعیت برمی‌گردد که تعداد زیادی از نظامیان کی‌یف در شرق مستقر شده‌اند و دولتمردان اوکراین توصیه کارشناسان در تمرکز نیروها در یک جبهه واحد را نادیده گرفته اند.

تانک‌های «آبرامز» در راه اوکراین

دو هفته پیش یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا با اشاره به اختصاص بسته کمک‌های تسلیحاتی جدید به اوکراین به ارزش ۱۷۵ میلیون دلار اعلام کردند که واشنگتن در هفته‌های آینده ۳۱ تانک آبرامز در اختیار اوکراین قرار می‌دهد ولی هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده است.وی در گفتگو با الجزیره افزود: مقادیری از پرتابه‌های اورانیوم ضعیف شده در اختیار اوکراین قرار خواهیم داد که برای ۳۱ تانک آبرامز کفایت کند.

پیشنهاد فر نیوز
این کار می تواند خطر ابتلا به زوال عقل را سه برابر کند

این مقام ارشد آمریکایی که به نام او اشاره‌ای نشده تصریح کرد: تصمیم گرفتیم در این بازه زمانی به اوکراین مهمات تانکی حاوی اورانیوم ضعیف شده ارسال کنیم تا به محض تحویل تانک‌های آبرامز آماده استفاده باشد. آمریکا پس از انگلیس دومین کشوری است که از انتقال مهمات اورانیوم ضعیف شده به اوکراین خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *