تجار و فعالان اقتصادی ارسال محموله‌های صادراتی به مرز پرویزخان را مدیریت کنند

  • افران
تجار و فعالان اقتصادی ارسال محموله‌های صادراتی به مرز پرویزخان را مدیریت کنند

مدیر پایانه مرزی پرویزخان گفت: این مرز رسمی در ایام عید قربان برای مبادلات تجاری و اقتصادی فعال است، اما تجار، پیله وران و فعالان اقتصادی با توجه به تعطیلات عید قربان در کشور عراق، ارسال محموله‌های صادراتی به مرز را برای خروج از کشور مدیریت کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، امین حیدریان امروز _دوشنبه، بیست‌وهشتم خرداد_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تجار ایرانی فعال در این مرزها در ایام یاد شده می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند و در صورت آمادگی تجار و پیله‌وران عراقی و حضور گمرک و پایانه عراق در این مرزها، صادرات کالا به اقلیم کردستان عراق و حوزه حکومت مرکزی بدون وقفه انجام خواهد شد.

وی افزود: تردد مسافر نیز از مرز پرویزخان در ایام تعطیلات عید سعید قربان همانند سابق بدون وقفه انجام می‌شود و در این ایام دستگاه‌های اداری مستقر در مرز حضور دارند و بر اساس روال گذشته وظایف خود را انجام می‌دهند.

مدیر پایانه مرزی پرویزخان اضافه کرد: روند ترانزیت سوخت نیز طبق روال سابق در ایام تعطیلات عید قربان در مرز پرویزخان همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اکنون روزانه ۲ هزار کامیون صادراتی و ترانزیت سوخت وارد این مرز می‌شود، گفت: پرویزخان مهم‌ترین مرز صادراتی و ترانزیت سوخت در کشور است و بیشترین حجم مبادلات تجاری با کشور عراق از این مرز انجام می‌شود.

تداوم فعالیت مرز خسروی برای تردد تجاری و مسافری در تعطیلات عید قربان

مهدی عباسیان مدیر گمرک خسروی نیز گفت: فعالیت این مرز برای انجام مبادلات تجاری و صادرات کالا در تعطیلات عید قربان ادامه دارد و در صورت حضور تجار و فعالان اقتصادی ۲ طرف مبادلات تجاری و مرزی مانند گذشته ادامه دارد و اکنون روزانه بیش از ۵۰۰ کامیون حامل کالا از این مرز به عراق تردد دارد.

وی با اشاره به اینکه همچنین تردد مسافر و زائر در تعطیلات به صورت شبانه‌روزی از مرز خسروی ادامه دارد، افزود: آمادگی کامل برای ارائه خدمات لازم در خصوص پذیرش زوار برای خروج از مرز و ورود به کشور در هر ساعت شبانه‌روز وجود دارد، ضمن اینکه در تعطیلات روز عرفه و عید قربان نیز شاهد افزایش شمار مسافران و زوار در این مرز هستیم.

کد خبر 763991

  • خودرو بر هشترود
  • خرید پمپ حلزونی