ترامپ اقبال عمومی برای پیروزی در انتخابات ندارد

ترامپ اقبال عمومی برای پیروزی در انتخابات ندارد

پس از صدور هر کیفرخواست جدید علیه دونالد ، او به خود می بالد که جایگاهش در میان فقط بهبود می‌یابد اما یک نکته در این میان وجود دارد.

بر اساس نظرسنجی آسوشیتدپرس و مرکز ملی افکارسنجی، تقریبا دو سوم جمهوریخواهان یعنی ۶۳ درصد در حال حاضر می‌گویند که تمایل دارند رئیس جمهوری سابق آمریکا دوباره این سمت را به عهده بگیرد.

این میزان بالاتر از ۵۵ درصد جمهوریخواهانی است که در ماه آوریل، زمانیکه ترامپ با مجموعه‌ای از اتهام‌های مجرمانه مواجه شد اعتقاد به این مساله داشتند. اکنون ۷ نفر از ۱۰ جمهوریخواه نظر مساعدی در مورد ترامپ دارند درحالیکه این میزان در مقایسه ۶۰ درصد دو ماه گذشته افزایش یافته است.

این گزارش می افزاید: این درحالی است که ترامپ با آسیب‌پذیری‌های زیادی در انتخابات ریاست جمهوری مواجه است چونکه بسیاری از آمریکایی‌ها مخالف رئیس جمهور شدن او هستند. درحالیکه اغلب جمهوریخواهان (۷۴ درصد) گفتند که آنها از وی در نوامبر ۲۰۲۴ حمایت می‌کنند، ۵۳ درصد از آمریکایی‌ها "قطعا" در صورت نامزدی وی در انتخابات از ترامپ حمایت نمی‌کنند. ۱۱ درصد دیگر نیز ابراز کردند که "احتمالا" از رئیس جمهوری سابق در نوامبر ۲۰۲۴ حمایت نمی‌کنند.

این یافته‌ها، باورهای برخی از رقبای ترامپ برای نامزدی حزب جمهوریخواه را تقویت می‌کند؛ آنهایی که دوران ریاست جمهوری وی را تحسین می‌کنند اما هشدار می‌دهند او نمی‌تواند در انتخابات عمومی زمانیکه باید ورای پایگاه حزب جمهوریخواه رای جمع کند، پیروز شود. وی با وجود حاشیه رای ۷ میلیونی در انتخابات سال ۲۰۲۰، به جو بایدن نامزد حزب دموکرات باخت، شکست در انتخاباتی که به ادعای وی تقلب در آن صروت گرفته بود.

برخی از جمهوریخواهان که به حزب فشار می‌آورند تا از ترامپ صرف نظر شود، بر این باور هستند که جایگاه او از زمان انتخابات ریاست جمهوری قبلی به علت نقش او در شورش ۶ ژانویه در کنگره آمریکا، بدتر شده است.

سارا لانگ‌ول استراتژیست جمهوریخواه ضد ترامپ که بر روی گروه‌های رای دهنده جمهوریخواه تمرکز دارد، گفت: شمار معناداری رای دهنده وجود دارد که دوبار به ترامپ رای دادند و نمی‌توانند بعد از همه این ماجراها دوباره به او رای دهند.

ترامپ اقبال عمومی برای پیروزی در انتخابات ندارد

این نظرسنجی از سوی دیگر نشان می‌دهد که مخالفت با انتخاب مجدد بایدن چندان ریشه‌دار نیست. رئیس جمهور ۸۰ ساله، که در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها تنها با رقبای اسمی روبرو است، خوش بینی در میان رای دهندگان نسبت به او وجود ندارد به ویژه به خاطر سن. با اینحال فقط ۴۳ درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند که "قطعاً" در انتخابات عمومی از او حمایت نمی‌کنند و ۱۱ درصد دیگر گفته‌اند که "احتمالاً" از او حمایت نمی‌کنند.

در همین حال، اتهام‌ها علیه او در ایالت جورجیا و واشنگتن توجه ترامپ را به نارضایتی‌هایش درمورد انتخابات گذشته معطوف کرده است؛مساله‌ای که دستیاران و متحدان او ماه‌ها از ترامپ خواسته‌اند تمرکز خود را روی برگزاری رویدادهایش محدود کند.