تردد ایمن زوار اربعین از محور های مواصلاتی استان کرمانشاه در اولویت اقدامات قرار دارد

هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه های استان با حضور استاندار کرمانشاه با موضوع تردد ایمن زائران اربعین حسینی (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی راه های استان کرمانشاه با موضوع تردد ایمن زوار اربعین برگزار شد و محمد احمدی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: اقدامات و تدابیر ویژه‌ای برای ایمنی سفرهای زائرین در ایّام اربعین سال‌جاری در دستور کار قرار گرفته و تردد ایمن زوار اربعین در اولویت اقدامات قرار دارد.

وی در ادامه گفت: اصلاح طرح هندسی راه در نقاط پرحادثه، حذف دوربرگردان‌های غیرمجاز، بهسازی و روکش آسفالت راه‌ها، افزایش تابلوها و علائم اطلاعاتی، ایمن سازی حاشیه و حریم راه، افزایش و بروزرسانی سیستم های هوشمند جاده ای را از دیگر اقدامات انجام شده در ارتقای ایمنی راه‌ها عنوان کرد.

احمدی در ادامه افزود: هماهنگی و نظارت بر استقرار موکب‌های مردمی و رعایت نکات ایمنی در برپایی این موکب‌ها، همکاری شرکت‌های حمل و نقل برای تدارک اتوبوس‌های رزرو درصورت نیاز به جایگزینی وسایل نقلیه دچار نقص فنی، برنامه ریزی برای استقرار گشت‌های مشترک راهداری و پلیس‌راه، تهیه نقشه راهنمای زائران و تأمین سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه از دیگر اقدامات صورت‌ گرفته است.

وی گفت: یکی دیگر از مهم‌ترین و شاخص‌ترین اقدامات پیش‌بینی شده را اجرای طرح “پویش همراهان سفر ایمن” دانست و عنوان کرد: با توجه به تجربه موفق اجرای این طرح در ایام نوروز در راستای کاهش تصادفات رانندگی، پویش همراهان سفر ایمن در ایام اربعین با محتوایی ویژه از تاریخ ۲۷ مرداد لغایت ۲۰ شهریورماه به مدت ۲۴ روز متوالی در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه میزبان زائران اربعین حسینی(ع) هستیم.

محمد احمدی معاون حمل و نقل در پایان افزود: آماده باش کامل اکیپ‌های راهداری در سطح استان، جانمایی برای استقرار اکیپ گشت‌های راهداری و ترابری تحت پوشش و آمادگی راهدارخانه‌های محور بزرگراه کربلا و بازرسی از مجتمع های خدمات رفاهی از دیگر اقداماتی است که در ایام پیک سفرهای اربعین انجام می‌شود.

منبع: روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه