تسویه بدهی شهرداری شیراز به بانک شهر از طریق واگذاری املاک

تسویه بدهی شهرداری شیراز به بانک شهر از طریق واگذاری املاک

شهرداری شیراز موظف شد مطالبات بانک شهر را به صورت تهاتر از طریق واگذاری املاک، پروژه‌های نیمه‌تمام حاصل از فروش و انتشار اوراق مشارکت تسویه کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، یکصدوسی‌وچهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز _یکشنبه چهاردهم آبان_ با ۱۲ دستور کار برگزار شد.

در این جلسه که با حضور شهردار کلان شهر شیراز و سیزده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شد، لایحه دو فوریتی شهرداری شیراز در خصوص تهاتر مطالبات بانک شهر با املاک شهرداری از سوی شهرداری مطرح شد که با رأی سیزده نفر از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز این لایحه تصویب شد.

بر اساس ماده واحده این لایحه دوفوریتی به شهرداری شیراز اجازه داده شد تا بدهی‌های شهرداری تا سقف حداکثر ۵۰ هزار میلیارد ریال اعم از اصل و فرع تسهیلات مأخوذه از بانک شهر که سررسید آن‌ها تا پایان سال جاری است را از طریق تهاتر پرداخت کند.

در تصویب ماده واحده این لایحه دو فوریتی مقرر شد شهرداری مطالبات پرداختی را با املاک پروژه‌های نیمه تمام حاصل از فروش و انتشار اوراق مشارکت، پروژه‌های مشارکتی شهرداری، زمین، املاک مسکونی یا تجاری با عنوان تعیین تکلیف بدهی‌های سنواتی اعم از وام، اوراق و پیمانکاران را تسویه کند.

به گزارش ایمنا، در ادامه این جلسه همچنین طرح اجرای مشوق‌های سرمایه گذاری و مشارکتی در حوزه‌های ساختمانی و غیر ساختمانی، مساعدت به تیم فجر شهید سپاسی، افزایش بهای خدمات استفاده از مراکز رفاهی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و خدماتی شهرداری شیراز و تأمین بخشی از اعتبارات برنامه‌های مرتبط با فرهنگ سازی و گفتمان سازی رویداد جوانی جمعیت، پرداخت سود تسهیلات نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی توسط شهرداری شیراز به منظور کمک به نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده تحت پوشش شهرداری نسبت به پرداخت حداکثر مبلغ یک میلیارد ریال به ازای هر دستگاه تاکسی فرسوده از محل بودجه عمومی شهرداری و یا تسهیلات بانکی تا سقف تعداد دو هزار دستگاه در سال ۱۴۰۲ و سه هزار دستگاه تاکسی حداکثر تا سال ۱۴۰۵ و بررسی طرح اولین اجلاسیه رسانه‌ای جبهه مقاومت به تصویب رسید.

پیشنهاد فر نیوز
قیمت خودرو امروز سه شنبه 21 شهریور 1402| قیمت خودرو در بازار

کد خبر 701816