تعیین بازپرس ویژه برای رسیدگی به تخلفات پسر بایدن

تعیین بازپرس ویژه برای رسیدگی به تخلفات پسر بایدن

«مریک گارلند» دادستان کل آمریکا اعلام کرد که «هانتر» پسر جو ، از هم اکنون توسط «دیوید سی وایس» یک بازپرس ویژه با اختیارات لازم مورد بازجویی قرار خواهد گرفت.

به گزارش سی بی اس، جمهوری خواهان برای تحقیق در مورد معاملات تجاری هانتر بایدن به دادستان آمریکا فشار می‌آورند. در اطلاعیه‌ای غافلگیرکننده در روز جمعه در وزارت دادگستری، گارلند توضیح داد که پس از درخواست وایس در اوایل این هفته، تحقیقات پیرامون پسر بایدن را انجام داده است.

گارلند گفت که بازپرس ویژه پس از اتمام کارش گزارشی را تهیه خواهد کرد و وزارت دادگستری تا آنجا که ممکن است آن را علنی خواهد کرد.

«کریس کلارک»، وکیل هانتر بایدن با اشاره به اینکه تحقیقات در حال حاضر از پنج سال پیش تاکنون ادامه داشته در بیانیه‌ای پاسخ داد: «ما مطمئن هستیم که وقتی همه این مانور‌ها به پایان برسد، موکل من تبرئه خواهد شد و با موفقیت به زندگی خود ادامه خواهد داد.»

تعیین بازپرس ویژه برای رسیدگی به تخلفات پسر بایدن

وایس که اکنون بازپرس ویژه پرونده تخلفات پسر بایدن شده، در سال ۲۰۱۸ توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ به عنوان وکیل ایالات متحده در دلاور منصوب شد. اندکی بعد، در سال ۲۰۱۹، او تحقیقاتی را درباره اتهامات مربوط به رفتار مجرمانه هانتر بایدن آغاز کرد.

به گفته دادستانی ایالات متحده در دلاور، هانتر بایدن از آن زمان به دلیل عدم پرداخت مالیات بر درآمد در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، سال‌هایی که بیش از ۱.۵ میلیون دلار (۱.۱ میلیون پوند) درآمد داشت، به دو جرم مالیاتی متهم شد.او همچنین به اتهام داشتن اسلحه گرم در حین اعتیاد و استفاده از مواد مخدر با جرم دیگری روبروست.