تقلای آمریکا برای جلوگیری از برخورد بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله

تقلای آمریکا برای جلوگیری از برخورد بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله

همزمان با افزایش تنش‌ها و تهدیدهای کلامی بین و جنبش مقاومت ، برخی منابع از افزایش تلاش‌های برای جلوگیری از برخورد بین دو طرف خبر می‌دهند.

وبگاه «آکسیوس» بامداد چهارشنبه به نقل از منابع مطلع صهیونیستی و آمریکایی گزارش داد که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا تلاش‌های خود را برای کاهش تنش‌های فزاینده میان تل‌آویو و حزب‌الله، و جلوگیری از آغاز درگیری‌ها در مرز لبنان-فلسطین اشغالی را افزایش داده است.

این نشریه درباره اهمیت این ماجرا نوشت: «هر حادثه کوچک مرزی بین اسرائیل و حزب الله می‌تواند به سرعت به یک درگیری بسیار بزرگتر در لبنان تبدیل شود که احتمالاً پیامدهای منطقه‌ای گسترده‌تری خواهد داشت».

بر این اساس، تنش‌ها بین رژیم تروریست صهیونیستی و حزب الله از چند ماه پیش بر سر ایجاد یک پایگاه توسط در ۱۰۰ فوتی جنوب مرز با فلسطین اشغالی – منطقه‌ای که تل‌آویو و دولت لبنان هر کدام می‌گویند تحت تسلط آنها قرار دارد – تشدید شده است.

آکسیوس درباره شکل تلاش آمریکا در این زمینه توضیح داد: «منابع آمریکایی و اسرائیلی می‌گویند عاموس هوخشتاین مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا در امور انرژی و زیرساخت، روز چهارشنبه برای گفتگو با مقامات ارشد لبنانی وارد بیروت خواهد شد. به گفته یک منبع آمریکایی مطلع، هوخشتاین روی کاهش تنش‌ها در مرز کار خواهد کرد».

تقلای آمریکا برای جلوگیری از برخورد بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله

طبق این گزارش، مقامات صهیونیست نیز می‌گویند «برت مک‌گورک» مشاور ارشد بایدن در منطقه غرب آسیا و «باربارا لیف» دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه در حوزه غرب آسیا، روز سه‌شنبه با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم کودک‌کُش صهیونیستی در نیویورک دیدار و درباره تنش‌ها در مرز لبنان گفتگو کردند.

با این حال واشنگتن از چند ماه قبل دولت لبنان را تحت فشار شدید قرار داده تا آن پست دیدبانی در مرز فلسطین اشغالی تخریب شود و با وجود برچیده‌شدن بخشی از آن، تنش‌ها و تهدیدهای کلامی توسط رژیم صهیونیستی و حزب‌الله همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل متحد در هفته جاری بر سر تمدید مأموریت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل موسوم به یونیفل در مرز لبنان-فلسطین اشغالی رأی‌گیری خواهد کرد.

پیش از این، «سید حسن نصرالله» دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان به مناسبت هفدهمین سالروز پیروزی مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶، گفته بود که رژیم تروریست تل‌آویو را به عصر حجر بازمی‌گردانند.