تماشای رونالدو در آزادی ممنوع! | آخرین تلفات لشکرکشی نادر شاه!

تماشای رونالدو در آزادی ممنوع! | آخرین تلفات لشکرکشی نادر شاه!

پس از قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا و هم‌گروه شدن و با هم، آنچه فورا نظر مخاطبان را جلب کرد، به‌طور طبیعی رویارویی سرخپوشان با تیم پرستاره عربستانی و مخصوصا کریستیانو رونالدو بود. با این حال حتی اگر نگرانی خاصی از بابت سخت‌افزارها و کمک‌داور ویدئویی وجود نداشت، باز هم این بازی بدون تماشاگر بود. چرا پرسپولیس باید بدون هوادارانش در نخستین بازی خانگی فصل جدید لیگ قهرمانان به زمین برود؟ این محرومیت از چه زمانی به تیم تحمیل شده است؟ آیا امیدی به بخشیده‌شدن آن در روزهای آینده وجود خواهد داشت؟

فوق آماتور

داستان این محرومیت، واقعا دردناک است. پرسپولیس ۲ فصل پیش در هندوستان باید با گوا بازی می‌کرد. در آن زمان تیم رسانه‌ای وقت باشگاه که برای سایت و صفحات مجازی تولید محتوا می‌کردند، احتمالا با این خیال خام که دارند خیلی کار خفنی انجام می‌دهند و کلی لایک خواهند گرفت، سفر کاروان سرخ‌ها به هندوستان را با لشکرکشی نادرشاه افشار به این کشور مقایسه کردند و نوشتند پرسپولیس سوغاتی ارزشمندتر از کوه نور و دریای نور با خودش خواهد آورد! گذشته از حجم رقت‌بار اغراق در این مطلب، طبیعی بود که مقایسه شدن یک بازی فوتبال با جنگ نظامی آن هم در صفحه‌ای که چند میلیون مخاطب دارد، دردسرساز خواهد بود. در نتیجه کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد شد و پرسپولیس را جریمه کرد. سرخ‌ها به پرداخت مبلغی جریمه نقدی و البته تحمل یک بازی بدون تماشاگر محکوم شدند.

چه‌کسی ای اف سی را مطلع کرد؟

باشگاه هندی رقیب پرسپولیس به‌شدت از این پست عصبانی شد و به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرد. شاید هم گروهی از داخل ایران آنها را در جریان قرار دادند. به هر حال هر چه بود، AFC این جریمه را برای سرخ‌ها درنظر گرفت. این تصمیم البته کمی سختگیرانه بود چرا که هواداران پرسپولیس نقشی در این ماجرا نداشتند. کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی تصمیم به محروم کردن طرفداران باشگاه گرفت که آنها در چند سال گذشته حتی میزبان یک بازی آسیایی هم نبوده‌اند.

پیشنهاد فر نیوز
سقوط پل عابر در تهران صحت ندارد

امیدی به بخشش نیست

از بی‌سوادی رسانه‌ای تیم وقت که بگذریم، کلکسیونی از بدشانسی‌ها هم دست به‌دست هم داد تا محرومیت مزبور با یکی از مهم‌ترین مسابقات تاریخ باشگاه مقارن شود. پرسپولیس یک فصل از آسیا محروم شد و در این فاصله رونالدو و یک دو جین ستاره دیگر به النصر پیوستند. حالا ۲تیم در چنین شرایطی به هم خورده‌اند و آن محرومیت کذایی قرار است اعمال شود؛ اتفاقی «نادر» که شاید از باب مزاح بتوان آن را آخرین تلفات لشکرکشی شاه افشار به هندوستان بعد از چند قرن نامید! امیدی به بخشش از سوی ‌ای‌اف‌سی هم وجود ندارد و این رأی قطعا به مرحله اجرا خواهد رسید.

دور از خانه!؟

ماجراهای بازی پرسپولیس و النصر در لیگ قهرمانان، هر روز وارد مرحله تازه‌ای می‌شود. بعد از داستان محرومیت قرمزها از حضور تماشاگر مقابل النصر، حالا رسانه دوبی الریاضیه مدعی شده این مسابقه نه در ایران و نه عربستان، بلکه در کشور امارات برگزار خواهد شد. به نوشته این رسانه، باشگاه النصر، ورزشگاه مکتوم دوبی را به‌عنوان استادیوم میزبان دیدار برگشت با پرسپولیس اعلام کرده است. در این صورت دیدار رفت ۲تیم نیز دور از ایران برگزار خواهد شد. این بدترین خبر ممکن برای همه آنهایی است که آرزو داشتند ستاره‌ای مثل رونالدو را در تهران ببینند. اگر این خبر صحت داشته باشد، ۲نماینده دیگر ایران نیز باید برای دیدار با رقبای عربستانی، کشور دیگری را درنظر بگیرند. این به آن معنی خواهد بود که نساجی مقابل الهلال و سپاهان مقابل الاتحاد، در ایران به میدان نخواهند رفت. پس بحث حضور بنزما و نیمار در ایران را هم باید به‌نوعی تمام‌شده ارزیابی کنیم. این در حالی است که مهدی تاج همین چند روز قبل اعلام کرده بود که مشکل میزبانی از عربستانی‌ها حل شده است!

پیشنهاد فر نیوز
غربالگری‌های جنینی و رد یک «ادعا»

رونالدو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *