توانمندی‌های ایران را با کشورهای دوست به اشتراک می‌گذاریم

توانمندی‌های ایران را با کشورهای دوست به اشتراک می‌گذاریم

آیت الله سید ابراهیم روز یکشنبه در دیدار علی صبری ، با بیان اینکه روابط دو کشور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره سازنده و رو به توسعه بوده است، ظرفیت‌های متنوع موجود در دو کشور را بستر مناسبی دانست که می‌تواند موجب ارتقای روابط فیمابین به سطوح بالاتر شود.

وی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه‌های علمی و فناوری با وجود تحریم‌های ظالمانه گفت: آمادگی داریم این توانمندی‌ها را با کشورهای دوست مثل سریلانکا به اشتراک بگذاریم.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر ضرورت فعال‌تر شدن کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سریلانکا اظهار داشت: کشورهای مختلف دنیا از جمله سریلانکا، ظرفیت‌های فراوانی برای پیشرفت دارند که اگر دخالت‌های استعماری و منفعت‌طلبانه خارجی نبود، می‌توانست باعث رشد و شکوفایی این کشورها باشد.

توانمندی‌های ایران را با کشورهای دوست به اشتراک می‌گذاریم

ایران با وجود تحریم‌ها به پیشرفت‌های عظیمی دست یافته است

وزیر امور خارجه سریلانکا نیز در این دیدار با بیان اینکه در این سفر به چشم خود دیدم که ایران با وجود تحریم‌ها به چه پیشرفت‌های عظیمی از جمله در عرصه‌های علمی و فناوری دست یافته، این موفقیت‌ها را به رئیس جمهور و ملت ایران تبریک ‌گفت.

علی صبری با اشاره به حضور و فعالیت‌های سازنده شرکت‌های ایرانی در این کشور، از علاقه مندی دولت متبوعش برای گسترش همکاری‌ها با ایران در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فناوری و پزشکی خبر داد.

پیشنهاد فر نیوز
 قیمت فروش ارز اربعین اعلام شد/ جزییات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *