توجه به امور عمرانی مدیریت شهری را از فرهنگ و معنویت دور نکند

توجه به امور عمرانی مدیریت شهری را از فرهنگ و معنویت دور نکند

امام جمعه قزوین گفت: ترویج فرهنگ قرآنی و معنویت باید دستور کار اصلی شورای شهر و شهرداری قزوین باشد و نباید توجه به اجرای طرح‌های عمرانی از جمله آسفالت مدیریت شهری قزوین را از فرهنگ و معنویت دور کند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امروز _پنجشنبه بیست‌وپنجم آبان‌ماه_ در نوزدهمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم شهر قزوین که در شبستان امیرالمؤمنین (ع) مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: ترویج فرهنگ قرآنی و معنویت باید دستور کار اصلی شورای شهر و شهرداری قزوین باشد و نباید توجه به اجرای طرح‌های عمرانی از جمله آسفالت، مدیریت شهری قزوین را از فرهنگ و معنویت دور کند.

وی خواستار اراده و عزم همگانی برای احیای فرهنگ و روحیه قرآنی شد و گفت: با توجه به نقش قرآن در ایجاد آرامش و نورانیت در دل‌ها و خانه‌های مردم باید مسئولان فرهنگی استان و شهر قزوین با همه کوشش خود برای ترویج فرهنگ قرآنی وارد عمل شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه صحبت‌هایش با بیان اینکه تبیین ارزش‌های نظام مقدس جمهوری‌اسلامی و جهاد فرهنگی باید توسط مؤمنان این شهر جدی گرفته شود، اضافه کرد: همه باید کمک کنند تا قرآن از مظلومیت خارج شود و اگر چنین نشود، به نتیجه مطلوبی در مدیریت شهر و جامعه نمی‌رسیم.

عابدینی با اشاره به جنایات وحشیانه این روزها در نوار غزه و کشور فلسطین ادامه داد: این رفتارهای ضد بشری که امروز در نواحی مختلف دنیا به چشم می‌خورد، به خاطر دوری از قرآن و آموزه‌های دینی و انسانی است و باید این دوری از مسیر قرآن به نزدیکی به خداوند و تعالیم الهی او جبران شود.

اختصاص ۳۶۰ میلیارد ریال بودجه برای توسعه زیرساخت‌های قرآنی

شهردار قزوین هم در این همایش با اشاره به هدف‌گذاری نظام جمهوری‌اسلامی در تربیت فعالان قرآنی عنوان کرد: یکی از دستورهای رهبر معظم انقلاب تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن مجید بوده که شورای شهر و شهرداری قزوین برنامه‌های گوناگونی را برای تحقق سهم قزوین در حوزه تربیت حافظان قرآنی طراحی کرده‌اند.

مهدی صباغی حمایت از فعالان قرآنی را افتخار مجموعه مدیریت‌شهری قزوین دانست و اضافه کرد: با تصویب شورای شهر قزوین ۳۶۰ میلیارد ریال بودجه برای توسعه زیرساخت‌های مدارس قرآنی و دارالقرآن‌ها در شهر قزوین اختصاص داده‌ایم و برای توسعه فعالیت‌های قرآنی عزم جدی داریم.

وی با بیان اینکه پشتیبانی از فعالیت‌های قرآنی در سال ۱۴۰۳ هم استمرار خواهد داشت، گفت: ترویج فرهنگ قرآنی یکی از اهداف فرهنگی اساسی در مجموعه مدیریت شهری قزوین است و در این حوزه از همه استعدادها، امکانات و پتانسیل شهر قزوین بهره خواهیم گرفت.

به گزارش ایمنا، در این همایش از ۳۵۰ نفر از فعالان قرآنی شامل قاری، حافظ و مفسر قرآنی در گروه‌های سنی مختلف با حضور علی فرمانی رئیس شورای شهر قزوین تجلیل شد.

کد خبر 704695