توزیع روزانه بیش از ۵۰۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازار در تهران

توزیع روزانه بیش از ۵۰۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازار در تهران

رئیس جهاد کشاورزی تهران اعلام کرد
توزیع روزانه بیش از ۵۰۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازار در تهران

برادری، رئیس جهاد کشاورزی تهران از توزیع روزانه بیش از ۵۰۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین با نرخ مصوب خبر داد.

به گزارش بازار، جبرئیل برادری رئیس جهاد کشاورزی تهران گفت: عرضه گوشت قرمز با قیمت مصوب از مهرماه کلید خورد و همچنان ادامه دارد.

او در مورد میزان توزیع گفت: پیش از این تنها انجمن بسته بندی توزیع صورت می گرفت، اما به دلیل‌ مهمانی های شب یلدا و افرایش تقاضا، اکنون روزانه بیش از ۵۰۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازاری در سطح میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای، کاسبان امین و مباشرین شهرستان توزیع می‌ شود.

برادری درخصوص نرخ تنظیم بازاری گوشت قرمز عرضه شده گفت: گوشت قرمز گوسفندی به صورت شقه با قیمت هر کیلوگرم ۲۸۲ هزار تومان، گوشت قرمز گوساله به صورت شقه با قیمت هر کیلوگرم ۳۰۰ هزارتومان، گوشت قرمز گوساله به صورت بسته بندی با قیمت ۲۹۹هزارتومان و گوشت قرمز گوساله و گوسفند منجمد قطعه بندی با قیمت هر کیلوگرم از ۲۱۵ تا ۲۲۰ هزار تومان توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در مورد اثربخشی این اقدام گفت: به دلیل افزایش تقاضای شهروندان در این روزها، جهاد کشاورزی نیز میزان عرضه را افزایش داد که با استقبال مردم مواجه شد و در نتیجه، قیمت گوشت گوسفند که ۱۰ تا ۱۵ افزایش یافته بود به تعادل رسید.

برادری ادامه داد: برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت ناگهانی بازار، این روند تا پایان سال و ماه مبارک رمضان نیز ادامه خواهد یافت و در ایام مناسبتی قطعا برنامه ریزی های لازم صورت خواهد گرفت.

او با تاکید بر رصد و نظارت بر بازار در کنار تامین و توزیع گفت: بازرسان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با همکاری بسیج اصناف، بازار توزیع کالاهای اساسی کشاورزی از جمله گوشت قرمز و مرغ را تحت نظر دارند و با نظارت مستمر از هرگونه سودجویی و تخلف جلوگیری می کنند؛ به علاوه در ایام خاص مثل شب یلدا، ایام پایانی سال و محرم و صفر که مصرف مردم بالاتر می رود رصد بازار تشدید می شود.

برادری درخصوص میزان بازرسی های صورت گرفته درسال جاری گفت: در همین رابطه از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۲۲ هزار بازرسی از واحدهای عرضه مرغ و گوشت در سطح تهران انجام شده که برای ۶۸۰۰ واحد به دلیل رویت تخلف برگه جریمه صادر و این واحدها بیش از ۹۳۳ میلیارد ریال جریمه شدند. گران فروشی، کم فروشی، تقلب، احتکار و عرضه خارج از شبکه عمده تخلفاتی است که بازرسان در گشت های خود از بازار کشف کرده اند؛ ۱۳۷ برگه گزارش نیز در خصوص عرضه خارج از شبکه از سوی بازرسان صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در پایان از مردم استان خواست تا درصورت مشاهده هرگونه تخلف، آن را به شماره ۱۲۴ گزارش کرده تا بازرسان جهاد کشاورزی و اصناف به موضوع رسیدگی کنند.