توزیع شیر در مدارس بلاتکلیف است / دستور رئیس جمهور اجرا می‌شود

توزیع شیر در مدارس یکی از برنامه‌های مهم تغذیه‌ای است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا از مواد مغذی کافی برای رشد و سلامتی خود برخوردار شوند. این برنامه در بسیاری از کشورها به عنوان یک برنامه تغذیه‌ای اساسی در مدارس اجرا می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که سرانه مصرف لبنیات با توزیع شیرمدارس ۴ تا ۵ درصد افزایش یابد.

علی احسان ظفری گفت: اگر همانند سنوات قبل دولت بخواهد ۷۰ نوبت شیر در بین ۱۴ میلیون دانش آموز توزیع کند، حدود ۸ همت اعتبار باید به این امر تخصیص پیدا کند.

او سرانه کنونی مصرف لبنیات را ۵۳ تا ۵۵ کیلو اعلام کرد و افزود: با توزیع شیرمدارس در بین دانش آموزان پیش‌بینی می‌شود که سرانه مصرف با رشد ۴ تا ۵ درصدی به ۶۰ کیلو برسد

ظفری ادامه داد: بنابر اعلام رئیس‌جمهوری مبنی بر توزیع شیرمدارس، این امر صورت می‌گیرد، اما هنوز ابلاغی از دستگاه‌های اجرایی مبنی بر تخصیص بودجه به سازمان برنامه و سپس انعقاد قرارداد با کارخانه‌ها نداشتیم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: اگر امسال قصد بر آن است که توزیع شیرمدارس انجام شود، امیدواریم با گرفتن نقطه نظرات کارشناسی این امر صورت گیرد.