توصیه مهم فرمانده سپاه خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه

توصیه مهم فرمانده سپاه خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه

در بیست و چهارمین مجمع فرماندهان و مسئولین سپاه با تسلیت ایام عزا و اسارت آل‌الله با اشاره به ابعاد مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در چهار دهه اخیر، گفت: امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) با مدیریت و هدایت‌های هوشمندانه و مدبرانه ایران اسلامی را از رود نیل تحریم، تهدید، فشار اقتصادی، فتنه‌های بزرگ و جنگ‌های روانی عبور دادند.

وی افزود: امام خامنه‌ای با مدیریت دقیق‌ِشان به ما انبساط خاطر دادند و دشمنان را مایوس کردند. ایشان بدون ذره‌ای میل به دشمن در مقابل مستکبرین عالم ایستادند و گویی این موضوع به ولایت فقیه الهام شده بود.

سرلشکر سلامی با اشاره به عملکرد درخشان سپاه از ابتدای تشکیل این نهاد انقلابی تاکنون گفت: تصویری که از سپاه تا به امروز ارائه شده است؛ عمیق، درخشان، امیدبخش، الهام‌آفرین، حرکت‌آفرین و رو به جلو است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) روحیه جهادی را در بین مسلمانان عالم تقویت کردند، گفت: حاکمیت جهان اسلام قدرت می‌خواهد و اگر مسلمانان ضعیف باشند، حذف خواهند شد. جهان اسلام امروز یک مفهوم اساسی است؛ حال آن که در گذشته به صورت دقیق این مفهوم محقق نشده بود.

توصیه مهم فرمانده سپاه خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه

فرمانده کل سپاه با اشاره به شرارت‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در سراسر جهان، افزود: امروز آمریکا بیش از هر زمان دیگری رو به زوال است و دشمن امروز در اوج ضعف قرار دارد. اگر به تاریخ ۴۵ ساله اخیر نگاهی بیاندازیم می‌بینیم که هر چه پیش می‌رویم دشمنان ما ضعیف‌تر و ما و محور مقاومت قوی‌تر می شویم.

وی ادامه داد: آمریکا در افغانستان ستونی از تجهیزات نظامی را بر جای گذاشت و فرار کرد و این نشان می‌دهد که استکبار جهانی در طول زمان ضعیف‌تر شده است. اسرائیل هم نسبت به سال ۱۹۶۷ ضعیف‌تر و حزب الله از آن زمان قوی تر و تجهیزات و ادواتش بهتر و بروزتر شده است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه هر چند گزینه برتر دیپلماسی است، اما دیپلماسی بدون محتوای قدرت کارساز نیست، عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی و محور مقاومت در مقابل آمریکا، اسرائیل غاصب و همپیمانانش در منطقه دست برتر را در اختیار دارند و این مهم با تدبیر و درایت رهبری معظم انقلاب و مجاهدت و استقامت امت اسلامی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه امروز ساختن جغرافیای سیاسی در جهان سخت‌ترین کارهاست که ایران اسلامی این امر را محقق کرده است، گفت: انقلاب اسلامی استکبار را فرسوده کرده و استخوان‌های آمریکا از درون تهی شده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تجربه نشان داده است هر کجا ما با شدت بیشتری با دشمن درگیر بوده‌ایم، قوی‌تر شده‌ایم، افزود: داشتن دشمن قوی یک موهبت است و بدون تصور غلبه بر یک دشمن قوی نمی توان قدرتمند شد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه در درون حوادث سخت تکوین پیدا کرده است، گفت: قوی بودن سپاه به این دلیل است که مردمک چشم پاسداران قدرت‌های غیر الهی و غربی را ضعیف و بی‌ارزش می‌بیند. قدرت‌های غربی پوشالی هستند و راه اصلی همان جهاد و مقاومت است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر نقش ممتاز مقام معظم رهبری در قرار دادن آمریکا در یک بن بست راهبردی، ادامه داد: امروز دشمن به خوبی می‌داند که اگر جمهوری اسلامی را تحریم کند، شکست می‌خورد و اگر جمهوری اسلامی را تحریم نکند، باز هم شکست می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران قلب قوی و جنگنده دارد و ایمان پاسداران پیروزی را رقم می‌زند، تصریح کرد: همه جا و در تمامی عرصه ها راه بر دشمن بسته است باید راه این دشمن را ببندید که تا فروریختن کامل استکبار و رسیدن به قله چیزی نمانده است. امروز ما در تمامی ابعاد با دشمن درگیر هستیم، اما به دلیل آن‌که ما خیلی قوی هستیم، سایه جنگ را حس نمی‌کنیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن در هر نقطه‌ای حرکت می‌کند به جسم سخت انقلاب اسلامی برخورد می‌کند، افزود: دشمن ما رزمنده و مرد میدان جنگ با قلب مستحکم ندارد بلکه ترکیبی از هزاران اپراتور است که پس از ناکامی در عرصه‌های مختلف امروز به میدان نا امید سازی و ایجاد تردید بین جوانان روی آورده است.

وی ادامه داد: در انجام امور و خدمت‌کردن به هیچ عنوان پا پس نکشید؛ چرا که سپاه در حوادث رشد کرده و رشد و بالندگی خود را مرهون تجربه‌کردن شرایط سخت است و از حوادث هراسی ندارد.

فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه پاسداری از انقلاب نیازمند جان‌فشانی و خدمت به مردم است خطاب به فرماندهان و مسئولین سپاه، تاکید کرد: در زمینه مردم یاری، محرومیت‌زدایی و کارهای عمرانی هر چه می‌توانید در خدمت‌رسانی به مردم تلاش کنید؛ پول ها به هیچ دردی جز خدمت‌کردن به ملت بزرگ ایران نمی‌خورند.