توقف روند افزایشی طلاق در استان کرمانشاه
توقف روند افزایشی طلاق در استان کرمانشاه

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  مسعود پایدار در جمع خبرنگاران با اشاره به بهبود وضعیت طلاق در استان کرمانشاه گفت: در سال‌های گذشته همواره کرمانشاه در رتبه‌های اول کشور در حوزه طلاق قرار داشت، اما خوشبختانه با برخی اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر جایگاه استان دراین زمینه بهبود یافته است. […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  مسعود پایدار در جمع خبرنگاران با اشاره به بهبود وضعیت طلاق در استان کرمانشاه گفت: در سال‌های گذشته همواره کرمانشاه در رتبه‌های اول کشور در حوزه طلاق قرار داشت، اما خوشبختانه با برخی اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر جایگاه استان دراین زمینه بهبود یافته است.

او افزود: در طرحی مشترک با همکاری قوه قضاییه و سازمان بهزیستی سامانه‌ای به نام “تصمیم” راه اندازی شد و تمام زوجینی که درخواست طلاق دارند باید در این سامانه ثبت نام کنند پس از ثبت نام متقاضیان در این سامانه، تمام زوجین به مراکز مشاوره و مددکاری بهزیستی ارجاع می‌شوند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه افزود: هم اکنون ۳۲ مرکز مشاوره و مددکاری بهزیستی در اجرای این طرح مشارکت دارند و خوشبختانه اجرای این طرح در سال‌های اخیر اثربخشی بسیاری به همراه داشته و موجب بهبود وضعیت طلاق در استان شده است.

پایدار گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و افزایش متقاضیان طلاق در استان این انتظار بود که وضعیت استان خیلی بدتر از گذشته شود، اما خوشبختانه با اجرای این طرح جایگاه استان در بحث طلاق از رتبه‌های اول کشور به رتبه‌های میانی رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حالی که در کل کشور در چهار پنج سال گذشته آمار طلاق پنج تا شش درصد افزایش یافته، اما در استان طی این مدت نه تنها افزایشی نداشتیم بلکه دو دهم درصد هم کاهش داشته ایم.

پایدار گفت: این آمار برای استانی که در سال‌های گذشته وضعیت خوبی در بحث طلاق نداشته آمار امیدبخش و توفیق بزرگی است و امیدواریم با استمرار این طرح وضعیت طلاق استان بیش از پیش بهبود یابد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توزیع بیش از ۳۵۰ بسته گوشت عقیقه در محله‌های محروم

معاون پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه در خصوص ساماندهی معتادان متجاهر گفت: برای این منظور هم اکنون مرکز ماده ۱۶ با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله بهزیستی، شهرداری، نیروی انتظامی به این افراد خدمات رسانی می‌کند.

او افزود: ظرفیت اسمی مرکز ماده ۱۶ بهزیستی استان ۲۵۰ نفر است و امسال بیش از هزار نفر از معتادان متجاهر استان در این مرکز خدمات گرفتند.
 انتهای پیام/ز