تولید بیش از ۱۸ میلیون شاخه گل در استان کرمانشاه
تولید بیش از ۱۸ میلیون شاخه گل در استان کرمانشاه

در سال جاری ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار شاخه انواع گل در استان کرمانشاه تولید شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: گل‌های تولیدی در استان کرمانشاه شامل گل‌های زینتی، آپارتمانی، درختچه‌های زینتی و گل‌های شاخه بریده است. احمدی انواع گل‌های زینتی […]

در سال جاری ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار شاخه انواع گل در استان کرمانشاه تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان با اعلام این خبر گفت: گل‌های تولیدی در استان تولید بیش از ۱۸ میلیون شاخه گل در استان کرمانشاهکرمانشاه شامل گل‌های زینتی، آپارتمانی، درختچه‌های زینتی و گل‌های شاخه بریده است.

احمدی انواع گل‌های زینتی استان را شامل گل رز، آنتوریم، آلسترومریا و ژربرا برشمرد و افزود: بیشترین گل زینتی تولیدی در استان کرمانشاه گل رز است که محبوبیت بیشتری در بین مردم دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۳۱ گلخانه گل‌های زینتی در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸ گلخانه مربوط به تولید گل رز و آلسترومریا است.

احمدی به حمایت از کسب و کار‌ها در زمینه تولید گل اشاره کرد و گفت: برای توسعه فعالیت گلخانه‌ها تسهیل در صدور مجوز در اولویت قرار گرفته و با حذف استعلامات زمان صدور مجوز گلخانه‌ها از یک ماه به ۷ روز کاهش پیدا کرده است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان به پرداخت تسهیلات  با هدف ایجاد گلخانه‌ها هم اشاره کرد و افزود: برای احداث گلخانه تا ۸۰ درصد هزینه راه اندازی تسهیلات ۱۲ درصد با بازپرداخت ۵ ساله تعلق می‌گیرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
داستان تکراری قطع درختان در شهر کرمانشاه / اورژانس درخت درکرمانشاه راه‌اندازی شد